Відтепер прикарпатці будуть отримувати водійське посвідчення по-новому


Водійське посвідчення по-новому. В Україні діють нові принципи отримання права керування транспортними засобами. Відтепер під час складання і практичного, і теоретичного іспитів буде вестися фото- і відеофіксація

Також у новому наказі МВС оновлена Інструкція про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія, а також затверджена Інструкція про використання технічних засобів контролю під час здачі іспитів.

Теоретичний екзамен приймається у спеціально обладнаному приміщенні ТСЦ МВС. Екзаменаційні білети містять 20 питань відповідних категорій транспортних засобів, право на керування якими людина претендує отримати. У кожному з них від двох до п'яти варіантів відповідей, і один - правильний.

У разі відкриття двох і більше категорій транспортних засобів теоретичний іспит складається за екзаменаційними білетами вищої категорії. Час проведення - 20 хвилин. Відлік починається з моменту виведення на екран монітора першого питання.

Теоретичний іспит вважається не зданим, якщо потенційний водій допустив три помилки, а також не надав відповідь у відведений час, або використовував додаткові електронні прилади, навчальну літературу, засоби зв'язку, пристрої зчитування або підказки інших осіб. Перездати його можна буде не раніше, ніж через 5 календарних днів, відлік яких починається з наступного після іспиту дня.

Результат успішно складеного теоретичного іспиту дійсний протягом трьох місяців.

Практичний іспит складається в тому ж ТСЦ МВС. Перед його початком екзаменатор повинен познайомити людину з порядком проведення. Приймання практичного іспиту проводиться у два етапи:

перший - на майданчику для навчання з початкового керування;
другий - в умовах дорожнього руху на певних ТСЦ МВС маршрутах (за винятком перевірки навичок керування транспортними засобами категорій A1, A, B1).
При цьому доступ до другого етапу практичного іспиту можна отримати лише в разі успішної здачі першого. Якщо людина тричі не склала практичний іспит, то вона повинна пройти повторний курс підготовки з практичного керування транспортним засобом у будь-якому закладі, і тільки тоді буде допущена до наступного іспиту.

У разі втрати чи викрадення посвідчення водія, нове оформляється та видається без складання іспитів. Якщо людина втратила або у неї вкрали посвідчення водія, отримане вперше, до закінчення терміну його дії, то ТСЦ МВС видає нове посвідчення, яке вважається виданим вперше, із зазначенням терміну дії втраченого або викраденого посвідчення.Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!