Яке сьогодні свято, прикмети і заборони


Не варто сьогодні братися за нові справи.

Сьогодні, у неділю, 14 листопада, відзначають:

День виноградаря і винороба

Відзначаючи роботу українських виноробів, а також на підтримку ініціативи працівників виноградарсько-виноробної галузі України, 22 вересня 2020 року Президентом України був підписаний Указ №403/2020 «Про День виноградаря і винороба», в якому це свято офіційно встановлено у другу неділю листопада, пише Главком.

Всесвітній день боротьби з діабетом

Ця дата відзначається щорічно з 1991 року в день народження Фредеріка Бантінга, канадського фізіолога, який відкрив спільно з професором Джоном Маклеодом гормон інсулін. Всесвітній день боротьби з захворюванням на цукровий діабет відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН.

Міжнародний день логопеда

На міжнародному рівні стало відзначатися в 2004 році.

Помилково вважати, що вчитель-логопед працює над виправленням тільки неправильної вимови звуків. Корекція звуковимови – це тільки верхівка айсберга. Логопед працює з усіма порушеннями мовлення: загальним недорозвиненням мовлення; його відсутністю, порушеннями голосу, темпу і тембру мови, мовними відхиленнями внаслідок патології центральної нервової системи.

Яке сьогодні релігійне свято

За церковним календарем сьогодні віряни вшановують пам'ять двох братів, святих безсрібників Косми і Даміана, що жили на початку четвертого століття. Хлопчики рано втратили батька і їхнім вихованням займалася мати – свята Феодотія.

Подорослішавши, юнаки навчилися лікарської науки, а Господь на знак вдячності за праведний спосіб життя дарував їм здатність зцілювати хворих. Косма і Даміан ніколи не брали плати з людей, тому їх і прозвали безсрібники.

Народні прикмети й традиції

Якщо день теплий, то й зима не буде лютою.
Якщо ще не всі дерева скинули листя, то зима буде затяжною, а наступний рік – неврожайним.
Якщо випало багато снігу, то готуйтеся до весняного водопілля.
Якщо річки і озера вкрилися кригою, то потепління чекати не варто.
Якщо в цей день невеликий мороз, то похолодає нескоро.
Якщо на дорогах бруд, то до середини зими протримається тепла погода.
Що не можна робити сьогодні
Воду після купання немовляти в цей день не можна виливати на вулицю. В іншому випадку малюк буде погано спати і багато плакати.
Сьогодні не можна їсти куряче м'ясо.
Не варто сьогодні братися за нові справи.

Хто святкує день ангела

У неділю, 14 листопада, іменини відзначають Адріан, Хома, Кузьма і Дем'ян.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!