Заступник міністра освіти вважає, що у Франківську має бути не більше двох вишів


Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький зазначив, що у містах, де мешкає від 100 до 350 тисяч громадян, варто утримувати не більше двох ЗВО.

Про це він заявив за результатами засідання Спілки ректорів закладів вищої освіти України. 

У своїй доповіді Винницький окреслив два головні критерії, що мають впливати на укрупнення закладів:

"1. Відповідність кількості населення міста чи області. Наголосив, що у містах, де проживає менше 100 тисяч населення й працює один ЗВО, його слід зберегти (мова йде про Острог, Глухів, Дрогобич, Ізмаїл, Ніжин, Кам’янске тощо). Адже ЗВО тут є практично містоутворюючими закладами. У містах, де мешкає від 100 до 350 тисяч громадян, варто утримувати не більше двох ЗВО (наприклад, Полтава, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернігів, Луцьк, Житомир, Суми). У містах із кількістю мешканців більш як 350 тисяч може формуватися мережа ЗВО, що передбачає заклади трьох типів: навчальні інститути, які мають тісний зв'язок із роботодавцем, дослідницькі університети та міжгалузеві (світоглядні) або спеціалізовані (напр. музичні) академії.

2. У ЗВО (крім містоутворюючих і спеціалізованих академій) має бути не менше 5 тисяч студентів денної форми навчання. Наша ціль - середня кількість студентів в одному ЗВО України на рівні 10 тис. Зараз у закладах МОН середня кількість - 6648. Є й такі, у яких понад 25 тис. студентів, але усереднина цифра надто низька, що негативно впливає на можливості вибору дисциплін студентами, і розпорошує цінний людський і матеріальний ресурс".

За словами заступника, приєднанню будь-якого ЗВО має передувати аналіз стану конкретного ЗВО, що включатиме результати фінансування за критеріями формули (постанова Кабміну № 1146), вивчення стану акредитацій освітніх програм, наявність у місті відповідного партнера ЗВО.

Водночас міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків проти такої ініціативи.

"Виступаю проти обʼєднання Прикарпатського, медичного та університету нафти і газу! Міністерство освіти пропонує з трьох самодостатніх університетів зробити два! Місто проти. Ініціатива МОН обʼєднати ВНЗ не логічна. Не можна привʼязувати кількість населення до кількості університетів. Бо більшість студентів наших вишів - це якраз мешканці з інших міст, областей та, навіть, країн. Кожен франківський університет - унікальний! Кількість ВНЗ має визначатися якістю освіти!",- йдеться у повідомленні мера.

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!