Правоохоронці не називають імені підозрюваного, утім джерело hromadske у правоохоронних органах повідомило, що йдеться про Олександра Хейла.
За даними слідства, хабар стосувався надання дозволу на вивезення гірничовидобувного обладнання із прифронтового району.
Як вказує САП, топпосадовець діяв у змові з:
приватним енерготрейдером;
очільником енергетичної компанії з Миколаївської області;
керівником видобувного підприємства з Донеччини.
Як зазначається, Топпосадовець, діючи у змові з довіреною особою, очільником енергетичної компанії з Миколаївської області та керівником одного з державних вугільних підприємств на Донеччині, висловив прохання керівнику іншого вугільного підприємства, яке розташоване в західному регіоні, надати неправомірну вигоду в розмірі 500 тис. дол. США. Натомість він обіцяв забезпечити передачу на зберігання з можливістю використання цього обладнання для видобутку вугілля.
Фактично мова йшла про евакуювання унікального обладнання із зони бойових дій та його використання на шахтах західного регіону.
За домовленістю, гроші мали передаватися п’ятьма частинами по 100 тис. дол. США на кожній зустрічі.
Посадовця Міненерго та його трьох спільників затримано «на гарячому» одразу після отримання третього траншу. Їхні дії кваліфіковано за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України.
Вирішується питання про застосування до затриманих запобіжних заходів.
Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.