Франківців запрошують стати помічниками святого Миколая

news-image: Франківців запрошують стати помічниками святого Миколая
Щороку діти, які проживають у дитячих будинках, школах-інтернатах та сирітських закладах пишуть листи до святого Миколая. Всі вони надходять до офісу Мальтійської Служби Допомоги.

У листах йдеться не тільки про омріяні подарунки. Діти також розказують про себе, свої уподобання, свої мрії та особливі здібності. Пишуть також про те, що болить і чого бракує.

Зараз в офісі Мальтійців кипить робота – на столі розкладені листи, а на стелажах помалу з’являються перші подарунки, які уже чекають своїх адресатів.

Працівник Мальтійської Служби Леся Гунчак розповіла кореспондентці Бліц-Інфо, що цьогоріч отримали понад тисячу листів. Велику кількість з них вже розібрали. Втім листів ще є вдосталь та вистачить кожному бажаючому.

Крім одягу та смачненького, діти просять шкільне та спортивне приладдя, конструктори, настільні ігри, гаджети, косметику та ще багато різного. Однак, є й ті, що благають у Миколая щастя для своєї сім’ї, всіх дітей та мирного неба над головою.

«Листи є різними. Комусь простіше купити якусь одну річ, яка точно підійде дитині, аніж ходити та вибирати щось з одягу чи взуття. Ми не наполягаємо на тому, що якщо дитина просить ноутбук, то це має бути саме він. Хоча були випадки, коли люди приносили в хорошому стані свої ноутбуки чи телефони. Просимо звернути увагу на те, чи дитині ця річ потрібна в цьому віці», - зауважує Гунчак.

Зазвичай найперше розбирають листи маленьких дітей. Втім, є й такі, яким немає значення кому робити подарунок.

Загалом Мальтійська служба допомоги вже майже 20 років допомагає творити дива та проводить акцію «Святий Миколай іде до сиріт».

«Кожен, хто приходить не вперше знає, що готувати подарунок варто з урахування особливостей речей. Діти просять раз у рік. Але якщо цього року Миколай принесе, наприклад, всі бажаних 10 пунктів, то наступного року їх обов’язково буде вже 15. Коли складаєте подарунок варто додати якісь дрібниці, аби компенсувати відсутність певних речей зі списку. Ніхто не залишиться розчарованим, якщо чогось не вистачатиме, адже це все одно знак уваги та чуда для тої дитини», - зазначає Леся Гунчак.

За її словами, трапляються і дива.

«Один хлопчик декілька років підряд просив велосипед. В останній момент, коли він міг написати листа, до нас прийшов чоловік, який виконав це побажання», - пригадує працівниця Мальтійської служби.

Приготувати та принести подарунок за індивідуальним листом потрібно не пізніше 6 – 8 грудня.

Долучитись до акції може кожен бажаючий. Для цього не обов’язково складати подарунок за листом – можна зробити грошову пожертву.

Оскільки шкіл є багато розвозитимуть подарунки й після 19 грудня. Їх вручають після невеличкої сценки, яку готують волонтери. Вкінці кожного виступу Миколай зі сцени викликає кожну дитину індивідуально та вручає подарунок.

«Якщо хтось не встиг чи не зміг з різних причин долучитись до акції, то не варто хвилюватись – це можна зробити й протягом року, адже діти нікуди не зникають з тих шкіл. Вони там навчаються, живуть та чекають, що хтось зверне увагу на їхні потреби», - зауважує Гунчак.

Працівники Мальтійської служби просять скласти подарунок у коробку, відповідно до її розмірів, та обгорнути яскравим папером. При оформленні пакунка варто уникати зайвих прикрас, оскільки вони утруднюють транспортування. 

Взяти лист можна в приміщенні Мальтійської служби допомоги за адресою: вул. Лесі Українки, 1 (навпроти Катедрального собору). Тут вам також детально розкажуть про те, як найкраще здійснити дитячу мрію. 

Читайте нас в FacebookTelegram, та Instagram. Завжди цікаві новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 13.11.2019 07:03
загрузка...