Хронологія боротьби за франківський ринок: “Повстання” підприємців у 2014

news-image: Хронологія боротьби за франківський ринок: “Повстання” підприємців у 2014
У лютому 2014 року після Революції гідності на Центральному продуктовому ринку в Івано-Франківську відбулась своя революція.

Франківські підприємці виступили проти тодішніх власників фірми, яка орендує прибуткову точку в громади Ігоря Халаменди (відомого всім на прізвисько Бура) та його соратника Ігоря Дутки. І зробити це "базарників" спонукало навіть не те, що вони обидва належали до одіозної Партії регіонів, а радше їхня звичка обдирати місцевий люд.  25 лютого 2014 року близько трьох десятків підприємців вийшли на акцію протесту під стіни Івано-Франківскої ОДА з вимогою від влади допомогти їм ліквідувати незаконні побори на ринку і навести там порядок, інформує IfNews

За словами підприємців, щомісяця вони повинні були сплачувати певну фіксовану суму коштів поза бухгалтерією. Ці гроші осідали у кишенях якихось осіб, які ще й залякували підприємців. Люди тоді запевняли, що вони готові платити додаткові гроші у міський бюджет, але офіційно, а побори на базарі їх принижують.

Підприємці заручилися підтримкою хлопців з івано-франківської «Самооборони» та вирушили до офісу фірми, яка орендує Центральний ринок. Збурений натовп налічував уже сотні осіб. Дорогою обурені іванофранківці зустріли директора фірми, який донедавна був керівником Івано-Франківської міської організації “Партії регіонів”, Ігоря Дутку і разом з ним увійшли до його офісу.

Люди були обурені хабарами та поборами, які Дутка вимагав від них у якості “дозволу” на торгівлю. Частина підприємців з ринку розповідали про незаконні побори від власників, та про схему із націнкою на м’ясо: продавці були змушені під тиском власників базару ставити націнку на кожен кілограм м’яса, а виторг віддавати людям “Бури”.

На вимогу протестувальників Дутка зізнався, що брав хабарі та організував побори. У його кабінеті знайшли порваний прапор України, який люди зав’язали йому на шию. Поруч встановили знайдену тут же дошку, на якій працівники його офісу записували, за що і скільки повинні сплачувати підприємці, що працюють на ринку.

Під вигуки «Ганьба!» директор ринку став на коліна та просив пробачення за свої вчинки. Оскільки підприємці написали заяву про вимагання у них грошей керівництвом ринку, під осудливі вигуки Ігоря Дутку з місця події забрала міліція.

null

null

Після цього представники від підприємців вирушили до тодішнього міського голови Віктора Анушкевичуса, вимагаючи скликання сесії міської ради, щоб  повернути ринок у власність міста територіальної громади міста і призначити нове керівництво.

“У міській раді має бути створена група, яка займатиметься управлінням ринку. Цього хочуть всі люди, які тут працюють. Також ми вимагаємо розгляду кримінальних справ по заявах, які підприємці написали сьогодні про побори . Ми заставимо довести цю справу до суду”, – висловлював позицію людей один із приватних підприємців.

null

Та хоча Дутку змусили покаятися за хабарі і навіть написати заяву про розірвання договору оренди, як тільки мітингувальники розійшлися з території ринку, він свою заяву відкликав. А “Бурині” “бойовики” ще й побили найбільш активних підприємців, інших – залякали  та задобрили обіцянками зменшити тарифи.

Попри намагання франківських депутатів і чиновників повернути ринок громаді, зробити їм цього так і не вдалося. Надалі справа зависла у судах, які підтвердили право оренди на ринок  фірми Ігоря  Халаменди та Ігоря Дутки. На Центральному ринку все залишилося, як і раніше. Віднедавна ТОВ “Торговий сервіс”, яке орендує Центральний ринок в Івано-Франківську, отримало нових власників, які налаштовані на те, щоб змінити ті старі “базарні” правила, які були влаштовані попередниками. Побори, залякування та приниження підприємців, які працюють на головного ринку міста, повинні залишитися в минулому. Щоправда, Ігор Халаменда все ще намагається не допустити позитивних змін і разом зі своїми соратниками, як і в 2014 році, робить спроби через суди повернути собі контроль над підприємством. Залишається тільки сподіватися, що йому цього не вдасться зробити і старі порядки на Центральний ринок Івано-Франківська не повернуться.

 


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 13.11.2019 21:30
загрузка...