Івано-Франківська облрада вимагає врегулювати економічну і соціально-політичну ситуацію в Україні
Сьогодні, 30 червня, в Івано-Франківську розпочалась чергова сесія обласної ради. На порядку денному близько 70 питань.
Слід зауважити, у залі - представники різних організацій. Зокрема, націоналістичні організації прийшли підтримати звернення щодо врегулювання економічної та соціально-політичної ситуації в Україні, ініціатором якої є фракція «Свободи» в облраді.
Перед початком сесії під адмінбудинком зібралися активісти з вимогою прийняти це звернення. До них вийшов голова обласної ради Олександр Сич і запевнив, що особисто підтримує прийняття цього питання і проситиме депутатів підтримати його.
Тож, за проханням Олександра Сича, це питання вирішили розглядати першим, аби не «маринувати» активістів під палючим сонцем.
Як зауважив голова фракції ВО «Свободи» в облради Михайло Королик, проблеми, згадані у звернення, є дуже важливі.
"Йдеться про амністію для тих, хто вчинив незначні злочини чи злочини з необережності. Під неї мали б потрапити інваліди, неповнолітні, вагітні жінки та учасники АТО. Також у зверненні порушено ряд питань: щодо продовження мораторію на продаж земель, питання щодо російського капіталу та припинення зростання тарифів. Це звернення є сьогодні на часі", - підкреслив Королик.
Також депутати надали слово для виступу голові прикарпатського осередку "Національного корпусу" Сергію Сивачуку.
"Ми просимо виконати чотири вимоги українського народу. Сподіваюся що ви проголосуєте це звернення і підтримаєте народ, який вас обирав", - звернувся активіст до депутатів.
Опісля депутат-свободівець Василь Сенатович зачитав текст звернення депутатам.
"Всупереч нормам Конституції, досі не підписано закон "Про амністію в 2016 році", внаслідок прийняття якого вфід кримінальної відповідальності буде звільнено ув'язнених учасників АТО. Окрім того зобов'я зання перед МВФ фодо отримання чергового траншу не враховують інтереси українського народу. Постійне зростання тарифів і скорочення субсидій створюють надважкі умови для життя українців. Також запровадження в Україні ринку землі створює загрозу її втрати. Досі в економіці україни присутня частка капіталу держави агресора. В умовах ведення окупації та інших збитків завданих Російською Федерацією цілком справедливим кроком була б націоналізація капіталу держави-агресора", - прочитав депутат.
Водночас, проти підтримки звернення у такому вигляді виступили депутати від БПП Приймак та Ткач. Один зауважив, що його мовляв склали неправильно, бо зробили «вінегрет», інший запевнив, що озвучені у зверненні факти не відповідають дійсності. Зокрема, щодо вільного ринку землі.
У підсумку Олександр Сич зауважив, що як і очікувалось найбільша дискусія розгорілась щодо продажу землі.
«Я проти запровадження вільного ринку землі на економічних умовах. Моя позиція ґрунтується не не політиці, а соціологічних опитування А вони говорять, що якби був референдум, то лиш 11 % українців підтримують ідею вільного ринку землі. У нашій Конституція говориться, що земля основне національне багатство і перебуває під особливим захистом держави. Поясніть, прихильники продажу, у чому полягає особливий захист? Якщо Конституція має таку норму, то прийміть у парламенті іншу про те, що земля підлягає продажу. І тоді говоріть про продаж. Але я вважаю запровадження механізму тотального розпродажу землі – це механізм грабежу української держави», - підкреслив свободівець.
У підсумку обласна рада таки підтримала це звернення до Верховної ради, Президента та Уряду. "За" проголосували 54 депутати.
Варто зауважити, що після голосування на площі перед адмінбудинком активісти націоналістичних організацій запалили фаєри. Таким чином вони відсвяткували прийняття рішення.