Сьогодні, 27 травня в Івано-Франківську відбулося спільне засідання комісій з питань екології та соціально-економічного розвитку. Основне питання рогляду - збитки від паводку та їх ліквідація.
За словами заступниці голови ОДА Марії Савки, перший етап паводку пройшов в місті Тисмениця, коли річка Ворона підтопила будинки, а 1-7 травня був другий пік.
"15 травня затопило Ямницю, опісля Микуличин. В обох селах вийшли з русел місцеві потічки. Ми зверталися до органів місцевого самоврядування, щоб в подальшому очищувати ці потічки. Ці підтоплення були місцевого характеру, тож мають фінансуватися з місцевого бюджету. Водночас паводки 20-21 травня наробили шкоди в 7 районах, а це вже регіональний рівень. Ми попросили в уряду допомоги 100 мільйонів",- каже Савка.
Також, за словами чиновниці, паводками пошкоджено дамби в Березівці та Борщеві (виділили 200 тисяч на камінь і паливо), Підліссі, Старому Лисці, Воскресінцях.
Збитки завдані стихією сягнули 400 мільйонів.
Читайте також: Батьківщину Бандери під час паводку засипало камінням
Втім, кошти на відновлення з держрезерву підуть тільки на ліквідацію наслідків паводку, який був 21-22 травня.
"Потрібно більше 3 мільйонів на прокопи, щоб більше не підтоплювало. Окрім того понад 60 мільйонів потрібно на відновлення дамб",- каже савка.
Начальник управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської ОДА Володимир Стебницький пояснив, що говорити про конкретні цифри можна буде тільки після завершення всіх підрахунків.
Депутати поцікавились, чи передбачене якесь відшкодування для населення, яке постраждало.
За словами Марії Савки, в області є програма на випадки назвичайних ситуацій. Та її бюджет лише 1 мільйон 200 тисяч.
"Максимальна сума, яку ми можемо дати на об'єкт - до 25 тисяч. Ми домовилися, що ми беремо на себе відновлення інфраструктури, а органи самоврядування мають сконцентруватися на відшкодування населенню",- пояснила Савка.
Загалом збитків на Прикарпатті завдано на понад 400 мільйонів гривень, зруйновано та пошкождено 278 будівель, затоплено 6136 присадибних ділянок, пошкоджено 5300 га с/г угідь. Детальніше, у розрізі районів, - нижче у звіті на фото, які виклав в мережі депутат обласної ради Ігор Дебенко.
До теми: Негода залишила без світла 43 населені пункти на Івано-Франківщині
Тисячі домівок у воді, без світла чи газу: На Прикарпатті рахують збитки від паводку
Негода вже дійшла й до Калуша. На вулицях біжить вода
Чотири райони Прикарпаття потерпають від паводку. Рятувальники на човнах евакуйовують людей