Олександр Сич представив до обговорення науковців свою нову книгу

news-image: Олександр Сич представив до обговорення науковців свою нову книгу
Голова Івано-Франківської обласної ради, науковець-націоналіст Олександр Сич підготував до друку монографію «Соціально-консервативний націоналізм».

А сьогодні, 23 травня в читальному залі Прикарпатського національного університету Олександр Сич представив сигнальний примірник книги. Каже, аби почути думки колег-науковців та врахувати висловлені думки, побажання і критичні зауваження при підготовці її остаточної редакції.

«Ця монографія – результат моє праці за півтора десятка років. Це наукові статті, які публікував протягом цих років на тему націоналізму. Я давно мріяв вкласти це в одну працю та бракувало часу. Але доля мені цей час «подарувала» - протягом трьох місяців на лікарняному я мав змогу опрацювати та скласти у логічній послідовності всі статті», - зауважує Олександр Сич

За словами свободівця, націоналізм зараз проходить етап трансформації: з революційно-руїнницького у державницько-конструктивний.  І на цьому етапі він має виступати як соціально-консервативний. Бо поряд із завданням збереження національної ідентичності ще актуальніше постає соціальне завдання збереження від вимирання нації, яка є носієм цієї ідентичності.

«На жаль, ми зараз спостерігаємо вимирання нації. Бо на зорі незалежності українців було 52 мільйона, а зараз формально близько 40-ка, а реально – близько 36-38 мільйонів. Я аналізую наукові дослідження демографів, а вони говорять, що за нормальними сценаріями розвитку нас може бути на 50-тий рік 35 мільйонів, за гіршими сценаріями – нас може бути 25. То коли нація вимирає хто буде носієм ідентичності? Тому поряд зі збереження національної ідентичності є важливим завдання соціальної політики. Власне, основна ідея книги - трансформація націоналізму з революційно-руїнницького на визвольному етапі у конструктивно-державницький на етапі державного будівництва», - підкреслює науковець.

Олександр Сич резюмує, що націоналізм сьогодні як ніколи знову став актуальним. І приклад цьому стара Європа, в якій відбувається ренесанс націоналізму і майже у кожній країні якої націоналістичні партії входять до лідерів політичного процесу і беруть участь у формуванні національних урядів.

На цьому також зауважив і ректор Прикарпатського університет Ігор Цепенда.

«Ніхто не очікував, що після Другої війни в сучасній Європі 21 століття народи не тільки постколоніальних країн, але й розвинутих демократій знову починають повертатися до неонаціоналізму.  Можна сказати, що певне нереалізація лібералізму в суспільствах породила цікаву тенденцію до неонаціналізму. Ми бачимо вже пошуки неопрагматизму. В монографії Олександра Сича це розглядається з точки зору конструктивного та раціонального націоналізму.  Монографія є справді дискусійною та викличе жваве обговорення. Адже Олександр Сич зміг проаналізувати та узагальнити український націоналізм, з одного боку зробивши велику ретроспекцію та порівнявши його з процесами в світі. А з іншого  - показав його місце в сучасній Україні і тих глобальних процесах, які відбуваються в світі», - каже Ігор Цепенда.  

Окрім цієї лінії на 540 сторінках книги також присутні теми сучасного ренесансу націоналізму у країнах Західної Європи, становлення і його сучасний стан в Україні, роль націоналізму в українських революційних процесах і зокрема у Революції гідності, його етнонаціональна політика та зовнішньополітична доктрина тощо.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 23.05.2019 14:19
загрузка...