Полонений моряк з Прикарпаття написав лист до батьків

news-image: Полонений моряк з Прикарпаття написав лист до батьків
Двоє українських моряків, заґратованих у російській в'язниці, надіслали відповіді на листи журналістів ТСН.

Із в’язниці "Матроська тиша" до Києва надійшов лист від наймолодшого з бранців, 19-річного прикарпатця Андрія Ейдера, йдеться в сюжеті ТСН.

Моряк дякує за підтримку та повідомляє, що операцію переніс нормально, однак тепер не може через поранення згинати ліве коліно. Батьки Андрія підтвердили ТСН, що лист справді від сина. Від Андрія з "Матроської тиші" вони отримали вже чотири листи. Батьки знають, що він перебуває в окремій камері і має співкамерника.

​Андрій Ейдер:

Доброго дня, приємно це чути. Сподіваюсь, відповідь буде без змін. Дякую за підтримку. Операцію переніс нормально, не можу через поранення згинати ліве коліно, праве стегно трохи розпотрошило. Туди пару уламків влетіло, спочатку можна було в рани палець всунути, боляче на ногу праву спиратись. На правій руці подряпина, тому мажу папір зеленкою та іншим під час написання. Наразі з іншими хлопцями зв'язку не маю. Про їхній стан можу лише здогадуватись. Важко в чотирьох стінах сидіти і не знати жодних новин, трохи тисне. В уставі сказано "стійко переносити всі тягарі служби". Поки устав виконуємо і будемо й надалі! Додому, звичайно, хочеться, без рідних тяжко. Сподіваюсь, ця ситуація вирішиться ще до Нового року, адже як НР зустрінеш, так його і проведеш. А так лише тютюну не вистачає. З ним і стіни не так тиснуть. Пісні з "Русского радио" я вже зненавидів, але доступно лише воно. Там хоч якісь новини. Додому зателефонувати не можу, нема у кого попросити дозвіл та телефон. Тримаємось та чекаємо повернення на батьківщину. З приводу дзвінка – слідчого досі немає для того, щоб спитати, та дзвінок здійснити не можу, бо немає коштів на рахунку. Удачі. Слава Україні! 

У "Матроській тиші" тримають трьох полонених – окрім Ейдера, це 27-річний Василь Сорока та 24-річний Андрій Артеменко. Решта 20 хлопців в іншій тюрмі, "Лефортове", туди можна писати лише паперового листа, але гарантії, що він дійде до адресатів, немає. У російському полоні хлопці вже більше двох тижнів.

Про те, що їм пише їхній син, упевнені й батьки Василя Сороки:

"Пише, живий-здоровий, чекає повернення назад, дякує "1+1" за лист, за те, що він звідти отримав інформацію, що тато робить все, щоб його витягнути. Фраза була така: дякую "1+1" за те, що надали інформацію, що за нього боряться".

А от батьки Андрія Артеменка вважають, що відповідь моряка для ТСН – фальшивка. Батько Василя Сороки звертає увагу, що в листі для ТСН син пише, що не знає російську і попросив співкамерника допомогти йому написати відповідь, але це неправда.

"Він закінчив в Одесі мореходку, він добре пише російською мовою. Ми думаємо, що у нього просто поранення сильне в праву руку, він не може писати. У великому тому листі, каже мама Лариса, нема жодного слова, жодної фрази, щоб він сказав, що це він, що це його думки. Мама на 100% сумнівається, що це писав він або хоча би під його диктовку", - пояснив батько.

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі Російської Федерації у Керченській протоці обстріляли та захопили українські малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", рейдовий буксир "Яни Капу" під час планового переходу з порту Одеса на Чорному морі в порт Маріуполь Азовського моря.

За даними української сторони, на захоплених суднах перебували 23 моряки, 6 із них поранили. За даними російської сторони, захопили 24 особи.

Трьох травмованих моряків прооперували у лікарнях Керчі. Російські ЗМІ оприлюднили їхні імена: 24-річний Андрій Артеменко, 27-річний Василь Сорока і 19-річний Андрій Ейдер.

Через агресивні дії Росії на морі Україна запровадили воєнний стан у 10 областях.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 11.12.2018 17:29
загрузка...