Прикарпатський рятувальник зафіксував у Карпатах унікальне оптичне явище

news-image: Прикарпатський рятувальник зафіксував у Карпатах унікальне оптичне явище
Прикарпатський гірський рятувальник Василь Фіцик зафіксував на горі Піп Іван атмосферне оптичне явище.

Про це чоловік повідомив на власній сторінці у мережі, пише Бліц-Інфо.

"Попіван. Брокненська примара - так називають атмосферне оптичне явище. Правда такої веселки взимку ще не доводилось бачити. Трішки запізно зробив кадр і кольори зникли",- йдеться в дописі.

Світлина від Vasyl  Fitsak.

Зокрема, Фіцик також виклав фото Карпат з висоти пташиного польоту.

Довідка: 

Брокненська примара це рідкісне оптичне явище в горах, коли спостерігач бачить свою тінь на поверхні хмар (туману) в напрямку, протилежному до Сонця. Ця тінь може здаватися дуже великою, іноді вона оточена кольоровими кільцями (так звана глорія). Також привид може рухатись (іноді абсолютно несподівано) це пов’язано з рухом хмарного шару та коливанням щільності хмар.

Популярності явище набуло завдяки піку Брокен в горах Гарц у Німеччині, де постійні тумани і доступність малих висот дозволяють спостерігати його особливо часто. Це сприяло виникненню місцевої легенди, по якій і дали явищу назву. Брокенській привид спостерігався і був описаний Іоганном Зільбершлагом у 1780 році і з тих пір не раз описувався у літературі про гори Гарц. Це явище можна побачити у різних гірських куточках світу. Зустрічається також і в Україні у Кримських горах та Карпатах. Подібне можуть спостерігати пасажири, що перебувають у літаку.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 05.12.2018 07:07