В Яремче за унікальною методикою реабілітовують сім’ї учасників АТО

news-image: В Яремче за унікальною методикою реабілітовують сім’ї учасників АТО
У реколекційному домі редемптористів в Яремче вже три роки поспіль проводять родинну реабілітацію учасників АТО.

Тут працюють за унікальною авторською психологічною програмою, яка була розроблена для родин з досвідом війни і започаткована в 2015 році. Насамперед людей вчать повертатись до мирного життя. Для родин організовують психологічні заняття, тренінги, мандрівки, екскурсії, інформує кореспондентка Блііц-Інфо.

Керівник проекту, голова благодійного фонду "Міжнародна Асоціація Підтримки України" Ольга Чуйко розповідає, що наразі у центрі перебувають 53 людини. Вільної хвилини у сімей немає, день розписаний похвилинно. Щодня нова програма. Заняття переплетені з активним відпочинком від 7.30 ранку і до пізнього вечора. Загалом заїзд триває два тижні.

Чуйко наголошує, що потрібно відновлювати ветеранів сім’ями, бо окремо – не буде ніякого результату. Для них потрібно створити безпечне середовище, де вони можуть побути один з одним.

"Потрібно розуміти, що коли чоловік іде на війну, то з ним "іде" вся його сім’я – дружина, діти, мати, батько, сестра... Вони "воюють" разом, от тільки фронти у них різні. Він там з побратимами, і має підтримку, а дружина дуже часто залишається сама з своїм горем чи невідомістю. Вона будучи вдома за один день може десять разів похоронити чоловіка, бо з ним немає зв'язку", - пояснює Оля.

Організаторка Ольга Чуйко

За її словами, перші сімейні реабілітації проводили у Словаччині, адже в Україні для цього не було грошей.

«Один заїзд в Яремче обходиться приблизно у 250 тисяч гривень. Наразі заїзди фінансуються за підтримки німецького фонду та словацького уряду. Водночас підтримки від України немає»,- каже керівниця.

Зазвичай у центрі з сім’ями працюють два психологи. Втім цього разу їх є три. Всі вони спеціалізуються на різних методиках. Із бійцями та їхніми дружинами вони проводять психологічні заняття. Це потрібно для того, щоб чоловіки могли зрозуміти та прийняти будь-який всій стан.

Групи набираються задовго до заїзду. А передує цьому оголошення у фейсбуці.

«Дехто раніше їхав до нас ніби на відпочинок. Однак ми говоримо зразу, що якщо ви приїхали відпочити – повертайтесь назад, тут цього немає», - зауважує Ольга Чуйко.

Живуть у центрі за двома основними правилами – ніякого алкоголю та безінтернетний простір. Втім, учасників реабілітації тут ніхто не контролює.

Психологиня Леся Інжиєвська у проекті з реабілітації сімей працює вперше. Втім до цього починаючи з 2014 року вона працювала з учасниками АТО і їхніми сім’ями. Тут вона допомагає родинам психологічно відновитись.

Інжиєвська розповідає, що здебільшого з сім’ями тут проводять групову роботу, а за потреби надаються індивідуальні консультації.

"Кожна родина індивідуальна. Їх потрібно відкрити, надати більше підтримки. Потрібно щоб вони зрозуміли, що вони унікальні, попри те, скільки років вони живуть разом. У кожної з них, є щось чарівне, яке надихає й інші родини. Тут люди відкриваються, довіряють один одному", - каже психологиня.

Останній заїзд

Доброволець з Кривого Рогу Іван Саєнко зауважує, що раніше реабілітацію у цьому центрі проходив його побратим, який раніше був у полоні. Він і порекомендував йому приїхати в Яремче, аби відновитись та повністю повертатись до мирного життя.

За його словами, найважливішою складовою реабілітації є сімейна підтримка та те, що діти та дружина знаходяться поруч.

"Ми стали більше говорити один з одним, чути один одного. Ми змінились в кращу сторону», - додає дружина воїна Оксана.

Загалом з 2015 до 2019 року психологічний супровід отримали понад 1260 ветеранів. Частина сімей була на грані розлучення і дуже багато родин використали цю можливість, як останню надію зберегти сім’ю, і все вдалося.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 05.06.2019 20:03
загрузка...