"Війна" за храм: У Богородчанах московський патріархат не хоче виселятись з костелу

news-image: "Війна" за храм: У Богородчанах московський патріархат не хоче виселятись з костелу
Сьогодні, 1 лютого у Богородчанах трапилось чергове протистояння між прихожанами УПЦ МП та мешканцями селища за Домініканський костел.

Як раніше повідомляло Бліц-Інфо, у квітні 2017 року районна рада проголосувала за відмову від договору безоплатного користування культовою спорудою. Втім, релігійна громада УПЦ МП досі не звільнила приміщення

Як повідомляють на сторінці районної газети "Слово народу", сьогодні богородчанці, активісти, священики роз'яснювали прихильникам "русского міра", що вони вже нічого не мають до костелу, куди їх завів батюшка.

Головні двері костелу опечатано. На місці працюють правоохоронці.

Як відомо, ще чотири роки назад мешканці селища об’єдналися в ініціативну групу, щоб забрати у місцевого Московського патріархату приміщення колишнього Домініканського костелу, котрий є загальнонаціональною пам’яткою архітектури. Активістів обурило, що в самому центрі селища розташована церква, де славословлять, зокрема, керівника РПЦ Кирила. Про заборону церкви Московського патріархату, як такої не йшлося. Інша річ – приміщення, яке вони зайняли ще у 1991 році.

Під час однієї з таких зустрічей стало відомо, що Домініканський собор був переданий МП не на правах оренди, а в безтермінове користування та без оплати.

Нагадаємо, 15 грудня Об’єднавчий собор представників українських православних церков обрав митрополита Переяславського та Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату Епіфанія предстоятелем єдиної помісної Православної церкви України.

6 січня у соборі святого Георгія у Стамбулі вселенський патріарх Варфоломій вручив томос про надання автокефалії Православній церкві України. 9 січня всі члени синоду Вселенського патріархату поставили свої підписи на томосі про автокефалію Православній церкві України.

До темиВ Богородчанах у московського патріархату забрали приміщення і віддали музшколі

На Богородчанщині громада перейшла з Московського патріархату до ПЦУ

Громада Коломиї офіційно перейшла в Православну Церкву України


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 01.02.2019 14:43
загрузка...