Макс Узол та Оля Манько підібрали маршрут та дали поради, аби відпустка на Арабатській стрілці була незабутньою та насиченою
Мрієте про відпочинок на морі? Спеціально для вас подружжя тревел-блогерів та ведучих реаліті «У кого більше?» (Новий канал) Макс Узол та Оля Манько створили маршрут одним з найвідоміших українських курортів – Арабатська стрілка.
– Одна з найвідоміших точок на Азовському морі – Арабатська стрілка, – каже Макс. – Це місце – мекка дикого відпочинку, кайтерів та цілющих грязей і джерел. Ми вирішили спробувати арабатський відпочинок і розповісти найцікавіше вам. Тож зберігайте нашу добірку.
1. Пляжі
– Позначимо окремим пунктом, адже це чи не головне під час літнього відпочинку. Арабатська стрілка – це 115 км нескінченних пляжів. Від Генічеська і аж до Криму, – розповідає Оля. – Щоправда, зараз нам доступно близько 40 км, адже інша частина тимчасово окупована. Пляжі – комфортні та широкі, вода – дуже чиста. Багато цивілізованих зон. Якщо хочете більш дикого відпочинку в наметах, то такий можна знайти ближче до окупованих територій. Там і море глибше.
2. Острів Бірючий
– Це заповідник з ідеальними пляжами і дикими тваринами, – каже блогерка. – З минулого року острів був закритий для туристів на карантин, але нещодавно знову відкрився. Дістатися туди можна двома способами: з Кирилівки автомобілем або по воді з Генічеська. Бірючий хоч і називається островом, але це не завжди так. Островом він є у сезон дощів і штормів, коли перешийок, який з’єднує його з Федотовою косою, заливає водою. Найперше, що дивує на пляжі, – тонни мушель. Дуже гарно! Там взагалі немає людей. Зазвичай екскурсія триває чотири години і коштує близько 800 грн. Ще можна взяти варіант з сафарі, аби пошукати диких тварин. Дельфінів побачите точно!
3. Топ, щоб оздоровитися
– Арабатська стрілка – суцільний бальнеологічний курорт. Тут є багато солоних озер, лікувальних грязей, термальних вод і всього такого. Ми протестили на собі найголовніші локації та трохи оздоровилися. Ділимось! – каже Макс. – Найперше – солоне озеро, яке місцеві називають мертвим морем. Там можна поплавати, спробувати гідромасаж та душ шарко, помазатися грязями, купити на згадку сувенірів. Біля озера є бджолиний хелсі-пойнт, де можна поспати на вуликах чи зробити медовий масаж. Друга точка – термальне джерело у Щасливцевому. На території є п’ять басейнів з різною температурою води. Найважливіше – з 8 до 14 години вхід безкоштовний. Чесно кажучи, людей дуже багато. Третя локація – «Арабатські терми» у Стрілковому. На території є гаряче джерело, йодоване озеро і родзинка – гліцеринове озеро. Вхід – 200 грн.
4. Залізний міст у Генічеську
– Головна Insta-точка курорту, – зазначає блогер. – Цінність не лише в тому, що тут проводиться безліч фотосесій, а й у тому, що це історична пам’ятка, якій понад 100 років. Збудували його австрійці. Кажуть, що спочатку міст був у Європі, потім у Білорусі, а після його перевезли сюди. Колись давно він був залізничним, але з 70-х років його не експлуатують за призначенням. Тут гуляють туристи, сидять рибалки і можна проїхати автомобілем.
5. Маяк Генічеський
– Це ще одне Insta-місце Генічеська та загалом його символ, – ділиться Оля. – 25-метрвоому маяку понад 140 років. Він особливий тим, що не круглий, а квадратний. І там навіть живуть люди – сім’я маячника. Раніше туди можна було потрапити на екскурсію, наразі маяк закритий на реконструкцію. Та згодом, сподіваємось, знову можна буде подивитися його зсередини.
Бонус-локація – Рожеве озеро
– Найбільш відома локація Генічеська, яку не можливо не відвідати чи не повернутися сюди ще раз, – каже Макс. – Тут найкрасивіші заходи сонця, найдивовижніші краєвиди, та можна зробити найкрутіші фото. Радимо всім і без сумнівів!
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!