Щоб знизити загрозу зараження коронавірусом медики радять українцям частіше мити руки, або використовувати антисептики на спиртовій основі.
Відразу ж у соцмережах почали пропонувати багато «дієвих» антисептичних спреїв та ексклюзивних засобів проти коронавірусу з Китаю. Ціни стартують від 70 гривень за флакончик. Також з’явилися багато рецептів, як зробити антисептик у домашніх умовах.
Кореспондентка Бліц-Інфо перевірила, чи у франківських аптеках та магазинах є антисептики, і чи франківці почали активніше їх купляти.
Варто зауважити, що у всіх без винятку аптеках кажуть, що франківці почали значно активніше купувати антисептики та антибактеріальні засоби. В трьох аптеках з шести кореспондентці сказали, що в їх мережі антисептиків вже немає.
«Все розкупили. Люди і далі питають, але постачальник каже, що у нього антисептиків вже немає. Тож ми не знаємо, чи найближчим часом нам його привезуть», - каже провізорка однієї з аптек у середмісті Оксана.
В сусідній аптеці журналістка знайшла антисептичний засіб, але провізорка каже, що залишилось кілька штук і люди часто питають за ним. Ще в одній аптеці пообіцяли, що завтра-післязавтра мають привезти і антисептик і медичні маски. Варто зауважити, що в одній з аптек у центрі відразу на дверях написали «рекламу», що у них є і антисептики і медичні маски. Тож загалом можна підсумувати, що наразі антисептики у франківських аптеках можна знайти, але не в кожній.
Водночас у магазинах побутової хімії, полички з антисептиками пустують.
«Давно розкупили. Ми замовили, але вже двічі привозили товар, а їх немає. Тож не знаю коли буде», - пояснює продавчиня Ірина.
Варто зауважити, що мила у цих магазинах також значно поменшало, а на цінниках пише, що товар в дорозі.
Тож чи справді франківці в паніці розкуповують антисептичні засоби, чи це тільки маркетинговий хід сказати важко.
Втім варто зауважити, що медики радять надмірно не захоплюватися кишеньковими гігієнічними антисептиками для рук (санітайзерами).
«Людський організм містить власну мікрофлору – це нешкідливі бактерії, які захищають нас від впливу патогенних бактерій. Неконтрольоване постійне використання кишенькового санітайзера руйнує мікрофлору на поверхні рук, що робить їх більш вразливими до зовнішніх негативних чинників. Ще одна небезпека полягає у ризику виникнення алергічної реакції на компоненти санітайзера. Вже на наступне використання пацієнти скаржаться на почервоніння рук, набряк, кропивницю, сильний свербіж, появу болючих тріщин та міхурців з прозорим або жовтуватим вмістом», - попереджають в медичному центрі Оксфорд Медікал.
Медики кажуть, що насправді санітайзер необхідний особам, які щодня контактують з інфекційними захворюваннями, або якщо ви не матимете доступу до води та мила (в дорозі, перед тим як скуштувати вуличний фаст-фуд). В інших випадках, найбільш ефективним методом захисту ваших рук буде звичайне гігієнічне миття рук з милом. ⠀
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!