Чи будуть українські нардепи "найбіднішими" в світі


Новоспечений депутат від «Блоку Петра Порошенка» Мустафа Найєм нещодавно заявив, що не буде працювати за 5 тисяч гривень у парламенті.

Eспресо.TV порівняло зарплати народних обранців в різних країнах світу: розрив між річною зарплатою українського нардепа і середнім ВВП на душу населення відповідає європейським стандартам

Новоспечений депутат від «Блоку Петра Порошенка» Мустафа Найєм нещодавно заявив: «За 5 тисяч гривень я не буду працювати в парламенті. У Києві неможливо прожити на 5000 гривень. Якщо ми на рівні парламенту приймемо рішення, що депутат повинен жити на 5 тисяч гривень, то ми повинні зізнатися, що держава на даному етапі розвитку не готова забезпечити чесну роботу для депутата».

До останнього часу українські нардепи офіційно заробляли в 6-7 разів більше середньостатистичного українця – 17-18 тис. грн. В серпні депутати позбулися не лише пільг і всіляких доплат «на депутатську діяльність» в округах, а й майже двох третин своєї зарплати, залишившись з голим окладом в 6,5 тис. грн. Таким чином, зарплата «слуги народу» відтепер лише на тисячу гривень більше середньої по столиці.

Втім, не все так погано - у депутатів залишилися деякі пільги: з медичного обслуговування (лікарня в Феофанії), компенсації транспортних витрат, можливість користуватися службовим автопарком Верховної Ради. Норму щодо забезпечення нардепів житлом замінено нормою на отримання щомісячної компенсації для оренди житла або готельного номера.

Якщо порівняти розрив між річною зарплатою українського нардепа (6 тис. долларів) і середнім ВВП України на душу населення (3 862 долара), то виходить дуже європейська норма – трохи більше ніж в 1,5 рази.

Саме такий розрив існує в Норвегії (при зарплаті парламентаря в $138 тис. та ВВП країни – $99,5 тис).

Парламент Норвегії

Парламент Норвегії

У високооплачуваних парламентарів в Австралії даний показник становить близько 3 ($201,2 річна зарплатня і $67 тис. ВВП країни)

Парламент Австралії

У США розрив між зарплатою нардепа і ВВП трохи більше 3,5 раза (зарплата – $174 тис., ВВП – $50 тис.).

На перших місцях щодо розриву між зарплатами депутатів і середнім рівнем ВВП на душу населення - Нігерія (більше ніж в 116 разів). Там зарплата нардепа – $186 тис., а ВВП – всього $1500.

Слідом ідуть Кенія (в 76 разів), Гана (майже в 30), Індонезія (більш ніж в 18), Південна Африка (14) і Бразилія (13).