Дільничі інспектори не справляються з своєю роботою


27 червня 2013 року відбулось громадське обговорення результатів моніторингу діяльності служби дільничних інспекторів міліції на Прикарпатті.

У заході взяли участь громадські активісти, представники органів місцевого самоврядування та органів внутрішніх справ – повідомляє кореспондент «Бліц-інфо». 

Під час засідання обговорено проблеми у діяльності служби дільничних інспекторів міліції (ДІМ), які були виявлені в результаті проведеного Станіславською правозахисною групою моніторингу, причини виникнення цих проблем та шляхи їх подолання.

Голова «Станіславської правозахисної групи» Андрій Малетин зазначив, що причинами проблем в діяльності ДІМ є як зовнішні так і внутрішні фактори, є зокрема велике навантаження на кожного дільничного, а саме обслуговування одним дільничним в середньому 5 населених пунктів.

«Не менш вагомими є відсутність окремого транспорту, низький рівень матеріального та технічного забезпечення, низька заробітна плата.  Також впливає відсутність досвіду,  адже  середній  вік дільничного інспектора - 26 років. Як бачимо більшість  таких причин  неможливо  усунути на місцевому рівні, оскільки їх вирішення належить до компетенції центральних органів влади» , - вважає правозахисник.

 На думку Андрія Малетина, позбутися всіх недоліків можна тільки після  реформування системи ДІМ, максимально наблизивши їх до людей.

Натомість експерт «Інституту політичної освіти» Тарас Случик наголосив, що міліція недостатньо висвітлює інформацію необхідну громадянам для реалізації своїх прав та виконання обов’язків.

«І це при тому, що Закон України «Про доступ до публічної інформації» зобов’язує оприлюднювати таку інформацію», - запевняє експерт.      

А експерт Центру громадської адвокатури Оксана Коваль зауважила:  «Інститут дільничних інспекторів міліції найбільш наближений до населення, жителів територіальних громад,  тому значну увагу у функціях та завданнях, міліції слід приділяти саме співпраці та взаємодії із громадськістю.

 Юрист  «Станіславської правозахисної групи» Ярослав Васютин зазначив, що для усунення  негативних чинників у сфері доступу до публічної інформації в діяльності служби ДІМ необхідно: систематично підвищувати професійний рівень співробітників міліції у сфері інформаційного законодавства, в органах і підрозділах внутрішніх справ виділити та облаштувати спеціальні місця для роботи запитувачів із документами, у кожному ОВС  призначити осіб, які мають відповідати за забезпечення доступу до публічної інформації, у заходах із реалізації інформаційної політики МВС передбачити активізацію роботи з підвищення рівня відкритості та прозорості діяльності ОВС, забезпечити налагодження та належне функціонування механізму взаємодії між громадськістю та працівниками міліції щодо реалізації права людини на доступ до інформації.

Захід  провела Станіславська правозахисна група  у рамках  проекту «Посилення ефективності роботи та дотримання прав людини у діяльності дільничних інспекторів міліції», який реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».