Донбаську академію будівництва і архітектури приєднають до Івано-Франківського університету нафти й газу


Наразі в Україні є 151 державний заклад вищої освіти, із яких 121 – безпосередньо під підпорядкуванням Міністерства освіти. І це занадто багато та витратно для українського бюджету.

Про це в інтерв'ю Українському радіо розповів заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький, передає "Бліц-Інфо".

"Коли ми говоримо про трансформацію закладів вищої освіти, то ми говоримо про цивільну галузь. Не про ті, що в системі силових відомств. В системі Міністерства освіти є 121 заклад вищої освіти. Ви згадали про цифру 100. Скажу так – це "м'яка цифра". Це не значить, що якщо ми будемо мати 101 заклад, то ми провалили реформу, а якщо 99, то буде все добре. Абсолютно не про це йде мова. Ми робимо сьогодні певний аналіз по областях стосовно демографічної ситуації, стосовно успішних центрів освіти. І ми бачимо, що є, наприклад, маленькі містечка, де існує один заклад вищої освіти. Я зараз говорю про Глухів, Дрогобич, Острог, Ніжин. А в Умані, наприклад, є 2 заклади вищої освіти. Для такого міста, як Умань, мабуть, не дуже розумно, щоби було два. В Кам'янці-Подільському аж 3 заклади вищої освіти. І ми розуміємо, що тут потрібно деякі зміни робити, але, що дуже важливо, щоби в тих містах не зникли заклади вищої освіти, бо це інтелектуальні центри. Це дуже часто містоутворюючі заклади. Мається на увазі, якщо в Ніжині, в Острозі чи в Переяславі не буде закладу вищої освіти, то ймовірно там зміниться якість життя не на краще", - відзначає високопосадовець.

Відтак, у міністерстві вивчають, чи готова молодь залишатись навчатись у рідному місті, а університети - розвиватись та покращувати якість освіти. Так, за словами Винницького, в Івано-Франківську розвинувся сильний університетський центр.

"На сьогодні маємо понад 80% випускників Івано-Франківських шкіл, які залишаються в Івано-Франківську. І вже ми починаємо бачити міграцію до Франківська, до тих університетів. Щодо переміщених вищих навчальних закладів, то деякі приєднаються, а деякі мають достатньо студентів, аби діяти як окремі ВНЗ. От, наприклад Донбаська національна академія будівництва і архітектури з Макіївки переміщена до Івано-Франківська, а незабаром буде приєднана до Івано-Франківського університету нафти і газу і сформує там окремий факультет будівництва і архітектури. А Донбаська машинобудівна академія, яка переміщена до Тернополя і сьогодні утримує свою кількість студентів і утримує себе як незалежний виш", - відзначив заступник міносвіти.  

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!