Дві прикарпатські школи – серед учасників Всеукраїнського проекту «Відкритий світ»
Івано-Франківська ЗОШ I-III ступенів №21 і Богородчанська ЗОШ №2 увійшли до переліку навчальних закладів, в яких реалізується проект «Відкритий світ», що має на меті створення інформаційно-комунікаційної освітньої мережі національного рівня на базі технологій радіозв’язку четвертого покоління.
Про це під час регіонального презентаційного заходу в Івано-Франківській ЗОШ I-III ступенів №11 повідомила начальник відділу з питань єдиного вікна та реалізації проектів Івано-Франківського регіонального центру з інвестицій та розвитку Наталія Кобильчак.
«Завершено перший етап проекту, започаткованого Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами, на якому здійснено відбір 54 шкіл загалом в Україні, - зазначила вона. – З них дві школи працюють у нашому регіоні. Наступний етап передбачає конкурсний відбір 2 тис. навчальних закладів».
У школах, які беруть участь у проекті, встановлюється комп’ютерна техніка, мультимедійне обладнання, забезпечується широкосмуговий доступ до Інтернету та інформаційного порталу з навчальними матеріалами. Внаслідок цього покращується учбовий процес, створюються можливості доступу до сучасних освітніх методик, відбувається спрощення перевірки знань, ведення статистики тощо.
«У нашій школі встановили 5 мультимедійних комплексів, - розповів Степан Корчинський, директор Івано-Франківської ЗОШ№21. – Ми отримали 12 ноутбуків для вчителів і 2 комплекти для учнів. На сьогоднішній день обладнано фізичний, біологічний, хімічний класи, кабінет інформатики і один із сьомих класів. З використанням цього обладнання викладатимуться практично всі предмети».
Долучитися до проекту, за словами його координатора Лесі Дерябіної, можуть практично всі українські школи, незалежно від їх місцезнаходження (місто чи село). Обов’язковими умовами є наявність мережі Інтернет, комплектація 6-8-их класів, комп’ютерні навички у вчителів. Планується, що до 2015 року сучасним обладнанням буде оснащено 17 тис. українських шкіл у різних регіонах, в результаті чого діятиме єдина національна освітня мережа.