Екологічне навантаження на Говерлу не має перевищувати 200 осіб на добу вважають чиновники


Деколи 10 туристів насмітять більше, ніж 1000 екологічно свідомих.

Про це кореспонденту БРІЗ сказала прес-секретар Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Ольга Біленька, до якої ми звернулись за роз'ясненням щодо обмеження в сходженні на Говерлу "200 осіб на добу":

"А звідки взялась цифра в 200 осіб, - перепитала нас пані Ольга і додала, - Питання не стільки в кількості відвідувачів природно-заповідних територій, скільки в культурі поведінки людей, тому ця цифра досить відносна. Будь-яке сходження на Говерлу чи інше відвідування високогірного природно-заповідного об'єкту має бути погоджене з користувачем території ПЗФ, детуристам мали би надати детальні інструкції про правила поведінки та попередити про відповідальність за порушення природоохоронного законодавства".

Під час такого інструктажу обов'язковою вимогою має бути не залишати жодного сміття - все зносити з собою:

"Це зовсім не важко, - каже прес-секретар відомства, - адже порожню тару легше нести, ніж повну, яку брали з собою. А вже на в"їзді чи вході в ПЗФ (де зазвичай стоять пропускні пункти, які беруть гроші за відвідування ПЗФ) мають бути контейнери зі сміттям, куди можна викинути непотріб. Взагалі, я завжди повторюю, що основною причиною багатьох екологічних проблем є недостатня екологічна свідомість громадян. "Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять" - хоч уже банальна фраза, але завжди актуальна. Кожній людині варто замислитись над своїм посильним внеском у покращення якості довкілля. Для початку такий внесок може бути навіть пасивним, тобто полягати у відмові від забруднення довкілля. Це зовсім нескладно. Не чекати, коли прийдуть екологи і все приберуть або всіх накажуть. А подумати, що самому можна зробити хоча би в межах населеного пункту чи свого двору".

Нагадаємо, що Говерла потерпає від щорічних масових сходжень, після яких у горах залишаються безліч сміття і гектари витоптаних високогірних лугів. За розрахунками фахівців, екологічне навантаження на Говерлу не має перевищувати 200 осіб на добу.