Енергоспівтовариство ЄС допоможе АМКУ шукати зловживання ДТЕК в Бурштинському енергоострові
До Секретаріату Енергетичного співтовариства Європейського Союзу надійшла скарга на зловживання домінуючим становищем в острові Бурштинської ТЕС з боку енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова, найбільшого приватного виробника електроенергії в Україні.
Про це повідомляється на сайті Енергоспівтовариства, передає БізнесЦензор.
"Імовірно, ДТЕК значно скорочує імпорт електроенергії з Словаччини в острів Бурштинської ТЕС, не використовуючи куплені ним транскордонні пропускні потужності. Тим самим він створює дефіцит електроенергії, доступної для продажу на ринку на добу вперед (РСВ), і в той же час, пропонує більше електроенергії на балансуючому ринку, де ціни вищі", - йдеться в повідомленні.
Оскільки Антимонопольний комітет України розслідує аналогічну поведінку, він погодився співпрацювати з Секретаріатом у цій справі відповідно до статті 2 Процедур врегулювання суперечок в рамках Енергетичного співтовариства, яка передбачає механізм співпраці між національними органами Договірних сторін.
Як повідомляв БізнесЦензор, з моменту запуску оптового ринку електроенергії, середньозважена ціна в Бурштинському острові (БУОС) в різні періоди була вище цін в ОЕС України на 13% -60%.
У зв'язку з цим, в жовтні 2019 року Антимонопольний комітет (АМКУ) відкрив антимонопольне розслідування проти зловживання монопольним становищем "ДТЕК Західенерго" в торговельній зоні БУОС.
Бурштинський енергоострів відключений від енергосистеми України. Це умовна територія, на якій розташовані електричні мережі Бурштинської електростанції разом з прилеглою до неї електромережею та власними споживачами електроенергії в межах Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей. Всього на цій території проживає близько 3 млн українців.
БУОС виділений з ОЕС України в 2002 році, як пілотний проект для інтеграції з об'єднаною європейською енергосистемою.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!