Фракція ВО “Свобода” відмовилася брати участь у роботі позачергової “сланцевої сесії”
Фракція ВО "Свобода" в Івано-Франківській обласній раді відмовилася брати участь у позачерговій сесії обласної ради 20 вересня, яка розглядатиме питання погодження Угоди про розподіл вуглеводнів між державою Україна, компанією "Шеврон Юкрейн Б.В." та ТОВ "Надра Олеська".
З відповідною заявою від імені фракції виступив на початку сесійного засідання її голова Василь Попович.
Як зауважив свободівець, фракція ВО "Свобода" в Івано-Франківській обласній раді обурена фактами відвертого тиску та брутального політичного шантажу, що цілеспрямовано здійснювалися на депутатський корпус загалом і фракцію ВО "Свобода" зокрема напередодні повторного розгляду сесією обласної ради питання погодження Угоди про розподіл вуглеводнів.
“Цей процес був свідомо зведений до ницого оббріхування та маніпуляцій свідомістю як виборців, так і депутатів обласної ради”, – наголосив Василь Попович.
За словами Василя Поповича, його характерними виявами серед іншого стали абсурдні закиди про начебто "показовий провал свободівцями нещодавнього голосування в Івано-Франківській обласній раді" або ж нісенітниці на кшталт "вимагання у компанії "Шеврон" 450 млн. доларів за дозвіл працювати на Західній Україні".
“Опубліковані газетою «Експрес», яка із кожним новим номером все більше перетворюється на бейсбольну биту в руках режимуЯнуковича, такого роду твердження були, на жаль, розтиражовані і місцевими засобами інформації. ВО "Свобода" уже готує низку судових позовів до газети "Експрес" з вимогою спростувати розміщену на її шпальтах брехливу інформацію. Одночасно звертаємось до громади краю та закликаємо журналістську спільноту до підтримки нашої позиції й до спільної боротьби як за дотримання етичних стандартів у політичній діяльності, так і в журналістиці”, – відзначив Василь Попович.
На переконання голови фракції ВО “Свобода”, безглуздість спекуляцій щодо націоналістів є очевидною. Адже фракція ВО "Свобода" в Івано-Франківській обласній раді налічує лише 18 осіб з-поміж 114 депутатів загального складу ради. Отож зрозуміло, що вона одноособово не може ані ухвалити, ані блокувати прийняття будь-яких рішень, які приймаються обласною радою. Окрім того, саме задля забезпечення максимальної публічності, прозорості та ретельного аналізу положень Угоди голова обласної ради, свободівець Василь Скрипничук створив спеціальну робочу групу, до якої увійшли як депутати від усіх фракцій, так і представники виконавчої влади, громадських організацій краю, науковці, екологи та журналісти.
“На противагу цивілізованій, ґрунтовній дискусії кожен із них став свідком фактичного примушування до поквапного і некритичного погодження Угоди – без урахування екологічних ризиків, економічних вигод для громади краю та на користь завуальованих тіньових структур, які б хотіли отримати можливість максимально швидкої наживи на надрах Прикарпаття.
При цьому позицію фракції ВО "Свобода" щодо погодження даної Угоди прихвоснями режиму було зведено до зручної для них провокаційної дилеми: якщо б фракція підтримала Угоду – їй однозначно б закинули одержання хабара, якщо б не підтримала – ще раз безпідставно звинуватили у прагненні зірвати голосування з цього питання.
У такий брутальний спосіб окремі зацікавлені особи та структури намагаються перекласти відповідальність за можливе непогодження обласною радою проекту Угоди, а також будь-якою ціною прагнуть очорнити не лише свободівців, які піддали аргументованій критиці надісланий урядом первинний проект Угоди, але й кожного, хто посміє критикувати її зміст на сьогоднішній позачерговій сесії.
На знак протесту проти цих маніпуляцій фракція ВО "Свобода" в Івано-Франківській обласній раді повідомляє, що не братиме участі в роботі позачергової сесії. Ми шкодуємо, що таким чином нас усунули від ґрунтовного обговорення цього питання та покладаємо відповідальність за всі можливі екологічні ризики й будь-які проблеми та економічні невигоди на тих, хто ініціює такого роду провокації”, – заявив Василь Попович.
Голова Івано-Франківської обласної ради, член ВО “Свобода” Василь Скрипничук при цьому залишився у сесійній залі та веде розгляд питання порядку денного, повідомивши, що на знак солідарності з однопартійцями не братиме участі у голосуванні.