Франківцям нагадали про події Майдану кінострічками «Революція на граніті» та «Євромайдан.Чорновий монтаж»
Сьогодні у театрі кіно «Люм'єр» відбувся показ, приурочений до Дня студента та річниці Євромайдану.
Глядачам показали 30-хвилинну документальну стрічку про «Революцію на граніті» та 60-хвилинний фільм «Євромайдан. Чорновий монтаж».
Революція на граніті (або Студентська революція на граніті) — кампанія широкомасштабних акцій ненасильницької громадянської непокори, заздалегідь організована українською радянською молоддю, переважно студентами. Протести тривали з 2 по 17 жовтня 1990 року в Україні (тодішній УРСР). Стрижнем протестних подій було студентське голодування на площі Жовтневої революції у Києві (нинішньому Майдані Незалежності). Протести завершилися підписанням постанови ВР УРСР, яка гарантувала виконання усіх вимог учасників протесту.
За словами безпосереднього учасника тих подій, тоді молодого вчителя, а сьогодні начальника управління молоді і спорту Івано-Франківської ОДА Ростислава Микитюка, це не вперше в його житті він стає учасником студентських революців. Таких вже було три: Революція на граніті, Помаранчева революція та Євромайдан.
«Дякую студентам за те, що вони роблять зміни в державі. Користуючись нагодою, хочу запросити всіх студентів і не тільки їх, а й мешканців нашого міста 21 листопада о 12 годині на Вічевий майдан відзначити день свободи та гідності: 10-тиріччя помаранчевого майдану та першу річницю Євромайдану», - зауважив Ростислав Микитюк.
Після перегляду кожної картини проводилося обговорення з безпосередніми очевидцями та учасниками тих подій. А перед фільмом «Євромайдан. Чорновий монтаж», який відкривав цьогорічний Docudays UA у Києві, запрошені на перегляд громадські активісти нашого міста закликали вшанувати пам’ять загиблих хвилиною мовчання, передає кореспондент «Бліц-Інфо».
Громадський активіст Сергій Сивачук вважає, що Революції Гідності насправді ще не закінчились.
«На цій революції не можна покласти крапку, адже це був дуже сильний поштовх, який не обійшовся без жертв. А дехто заплатив власним життям за національну революцію. Але попри це, зараз можна почути думки буцімто ми нічого не добились. Та незважаючи на них вся суть революції в тому, що активні люди повинні залишатись активними завжди, а не лише протягом якогось періоду часу. Не потрібно ніколи опускати рук. Адже українська національна революція ще продовжується і буде продовжуватись поки триватимуть процеси щодо євроінтеграції та перебудови українського суспільства в цілому. І нам з вами в цьому відведені головні ролі. Тому, поборовши нашого внутрішнього ворога, нам залишилось побороти ще й зовнішнього, який зараз «злакомився» на те, що Україна в такій біді та здійснює свою агресію на сході нашої держави. Проте, нам не варто чекати, що хтось приходитиме та виводитиме нас з аудиторій організовано. Будьте активними щодня на навчанні, на роботі, в побуті, скрізь. Будьте тими активними українцями, яких народив Майдан 2013-2014 років», - закликав Сергій Сивачук.
Фільм «Євромайдан. Чорновий монтаж» - це альманах трьох місяців революції: від обуреного протесту до народного єднання. Переглянувши його, глядачі мали змогу ще раз прожити три найцікавіші місяці нашої новітньої історії, відчути та побачити революцію очима очевидців. Від каструль на голові до кийків і бронежилетів, від ейфорії перемоги до оплакування загиблих Небесної сотні. Фільм поєднав в собі роботи багатьох молодих українських режисерів, які знімали події на Майдані – як щоденне життя, так і найгарячіші моменти.