«Бліц-Інфо» продовжує спецтему - «ФРАНКІВСЬК. ЛЮДИ». Тут розповідаємо про людей, що роблять наше місто особливим. Якщо Ваші друзі та родичі відрізняються від інших цікавим захопленням, талантом чи професією, пишіть нам – editor@blitz.if.ua
Найкраща робота - це хобі, яке приносить гроші. Дане твердження якнайкраще підходить для творця «Теплих іграшок» Богдана Савлюка. Філософ за освітою, працював у різних сферах: спочатку в політичній партії, а потім у лижній школі на Буковелі і навіть в соціальній службі. Але жодна робота не могла задовільнити творчу натуру Богдана. І тоді він згадав, що у дитинстві полюбляв ліпити сніговиків та русалок з піску, от і взяв у руки полімерну глину. З цього моменту почалася історія «Теплих іграшок».
Богдан згадує, що перші фігурки створював з мультика «Козаки». Напевне після цього і виникла ідея робити українські забавки.
«Спочатку планував робити фігурки з казок: колобка, котигорошка, але потім якось прийшла ідея створити гуцулів, таких от колоритних мешканців гір. Потім уже була серія героїчних вояків УПА», - сміється майстер.
На запитання, чи не було страшно кидати роботу і розпочинати нову справу, Богдан відповідає, що почав ліпити, ще коли працював- вечорами по 3-4 години. Але коли побачив, що його захоплення може приносити дохід не менший ніж основна робота, то вирішив звільнитися і повністю віддатися творчості.
«Звісно, не кожен може собі дозволити таку іграшку, оскільки вона досить дорого коштує. Проте ціна зумовлена високими цінами на матеріали. Я купую глину, яку привозять з–за кордону, оскільки українська поганої якості і з неї виходять жахливі фігурки, які соромно кому-небудь показати. Та навіть якщо людина не має грошей, щоб придбати забавку, а просто розглядає, читає її історію та усміхається, це вже робить мене щасливим», - розповідає Савлюк.
Задаю провокативне запитання, чи були якісь незвичайні замовлення. Богдан загадково усміхається і починає згадувати.
«Перше особливе замовлення, було гуцул-геодезист. Треба було зліпити гуцулика у блискучій футболці з теодолітом в руках - це такий пристрій для вимірювання. А ще друзі замовляли туристичних гуцулок з ранцями. Хоча деколи бувають такі забаганки, що я відмовляюся братися за роботу», - ділиться хлопець.
Так весело і невимушено триває вся розмова. Питаюся які серії плануються у майбутньому, та про що мріє.
«Моя мрія зробити мультик про повстанців, ну щось на кшталт «Козаків». Це має бути пластиліновий мультфільм. Проте спочатку потрібно зібрати гроші, знайти мультиплікатора, написати сценарій, та і самі фігурки зліпити», - розповідає Богдан.
А ще він розповів, що хоче навчитись гончарству, щоб можна було ліпити зі звичайної глини, яка набагато дешевша за полімерну. Та поки що не знайшов у франківську майстра-гончара, який міг би поділитись знаннями.
Щодо планів на майбутні серії, то по-секрету Богдан поділився, що нові забавки мають з’явитися вже у серпні. А от із тематикою за його словами вже важче визначитися, можливо це будуть персонажі з історії київської русі, чи з українських народних казок. Та головне, що вони будуть «теплі».