Франківське сміття "подало" на еміграцію


На вулиці Набережній сміттєві баки "переселили" на автобусну зупинку. На таке нововведення окремих жильців комунальні служби не реагують.

Місце, куди перенесли контейнери для сміття, - перша за рахунком зупинка громадського транспорту, розташована на вулиці Набережній ім. Василя Стефаника. Вона розміщена на початку вулиці, збоку будинок №2, позаду - будинок №6. Тут курсують маршрутки №11 та №86. Хто встановив сміттєві баки в кишені, де зупиняється громадський транспорт, – невідомо. Проте відтепер на зупинці нестерпний сморід, поруч валяється непотріб, до того ж контейнери з жодного боку не захищені від вітру, і він розносить сміття навсібіч.

Містер Х

Місцеві пояснюють, що контейнери належать до будинку за адресою вул. Набережна, 6. Мовляв, перед домом, згідно з чинними нормами, облаштована спеціальна кишеня для збору побутових відходів. Але місце для неї вибрали не дуже зручне. Бо щойно випадали дощі або ж починалася зимова відлига, тут назбирувалося повнісінько води. Її набиралося стільки, що деякі люди до сміттєвих баків не доходили, тож кидали відходи просто на дорогу.

Мешканці Набережної подейкують, що контейнери переніс депутат, який тут мешкає, але прізвища його не знають. "Кажуть, тут якийсь депутат живе, він ще колись хотів перенести сміттярку, але люди протестували, а зараз знову взявся за своє. Подивіться, це центральна об’їзна дорога, а нею сміття розлітається. Не знаю, хто куди дивиться", - обурюється Йосип Попович. Пенсіонер живе у першому під’їзді того ж таки будинку, тому історію з "переїздом" сміттярки знає добре.

"Автобусна зупинка існує з початку будівництва вулиці Набережна, а тепер тут сморід, бруд, і коли з річки вітер, а тут дуже часто вітри, то це сміття або людям в лице, або на машини летить - і памперси, і торбинки", - до розмови долучається Людмила Познякова, мешканка сусіднього будинку. - Я не лінуюся сміття носити до спеціально облаштованого майданчика, фактично, його сюди носять лише з жильці шостого будинку та магазину, що працює поруч, а там різні ящики, відходи - чого тільки немає. Вже й живопліт поламали".

На зупинці люди також обурення не приховують: "Я в шоці, з автобуса виходжу - запах мене супроводжує, захожу - а сморід знову за мною. Хтось зробив собі краще - з-під вікон сміття забрав, але від цього страждають сотні людей", - коментує ситуацію пані Оксана. Вона чекає на 86-й маршрут і пригадує, що баки тут з’явилися місяць тому, відтоді й сморід на зупинці.

Паспорт на сміття

Кілька тижнів тому "Галицький кореспондент" звернув на контейнери увагу керівника департаменту комунального господарства Михайла Смушака. Той пообіцяв вплинути. Але нічого не зробив. Наразі з проблемою відправляє до своїх підлеглих.

"Існує спеціальна комісія у складі спеціалістів архітектури, санепідслужби, комунальників, ми виходимо та дивимося, чи можна майданчик перенести в інше місце, чи ні", - пояснює заступник директора комунального департаменту Володимир Матіїв. Каже, на кожен новий контейнерний майданчик малюють схему його розміщення, яку потім затверджує виконком, аби згодом у людей не виникали претензії.

Згідно з законом, відстань від сміттярки до житлового фонду має бути не меншою, аніж 20 метрів. Утім, відповідної норми дотримуються вкрай рідко, причина – щільна забудова, виправдовується комунальник. Про окупацію сміттям зупинки громадського транспорту на вулиці Набережна Матіїв нічого не знає. Принаймні, він так каже. Врешті обіцяє виїхати на місце та оцінити ситуацію.

Тим часом люди причину сміттєвої проблеми визначають швидко. Крім того, що тут начебто живе депутат, розповідають, що коли міські дорожники робили міжбудинковий проїзд, то замурували наглухо дві стічні решітки. Відтак дощівка не має місця для стоку і як наслідок, назбирується на дорозі.

Тож чи сміттярки поміняли прописку через примхи примарного депутата, чи через халатну роботу комунальних служб – незрозуміло, але від цього потерпають усі.