Громадський рух «Опора» провів дебати між кандидатами до Верховної Ради по 83 виборчому окрузі.
Сьогодні кандидати в нардепи зібралися за круглим столом, щоб донести до громади своє бачення розвитку Прикарпаття, методи вирішення проблем та законотворчі ініціативи. передає кореспондент "Бліц-Інфо".
Кожному з них дали 5 хвилин на презентацію. Вони розповіли, що планують робити в Верховній Раді і як відстоюватимуть інтереси округу, тим самим і виборців, які за них голосували.
Оскільки слово надавали за алфавітним порядком, тож першим доповідав Максим Кицюк. Вірніше, його довірена особа. Чоловік представився Юрієм, сказав, що юрист за фахом. Зауважив, що означений кандидат повністю підтримує «Реанімаційний пакет реформ», але не бачить можливості його впровадження за діючого парламенту. Також зазначив, що необхідний новий закон про вибори до Верховної Ради.
Наступним свої погляди на політику висловив Віктор Анушкевичус. Через запізнення він втратив своє право першого виступу. Також зауважив, що існуючий закон про вибори підтримує корупційні схеми. Та наголосив, що в країні існує жорстка централізація влади з осередком в Києві.
Руслан Коцаба розглядав можливість зменшення кількості депутатів в Парламенті. Також наголосив, що ті, що сидять в кріслах депутатів ВР, мають бути законодавцями, а не лобістами власних інтересів. А ще нагадав, що суспільство отримало унікальний шанс на люстрацію, тому важливо його не втратити.
Михайло Петруняк ділився європейським досвідом. Зазначив, що значну частину свідомого життя провів за кордоном. Там, за його словами, теж є таке явище, як корупція, але воно контрольоване.
На думку Дмитра Романюка, депутат не має займатися проблемами міста чи області, де його обирають. Він бачить, що функція депутата – це реалізація ефективних змін у суспільстві. А ще навів приклад Грузії. Наголосив, що без реформи судової, правоохоронної систем змін в державі не буде.
Володимир Тітов на широкий загал озвучив власні проблеми. А ще наголосив, що кожен має бути на своєму місці і виконувати покладені на нього обов’язки.
Володимир Чорноус наголосив на необхідності впровадження Виборчого Кодексу, схваленого Венеціанською комісією. А також констатував необхідність внесення змін до Адміністративного та Податкового Кодексів.
Ігор Шумега розповів, що обраний 25 травня депутат йде в Парламент на короткий термін – від 3 до 9 місяців, тому такій людині буде особливо важко. А ще наголосив на поганому логістичному розташуванні міста. Він також планує зробити Івано-Франківськ столицею регіону. А щоб залучити туристів – відкрити «ворота в Європу» через Румунію.