Сьогодні представники громадських організацій інвалідів та міської влади перевірили доступність міської поліклініки №1.
На жаль, тут нічого не змінилося після аудиту, який відбувся ще 11 грудня 2012 року, пише "Репортер".
Почали із зупинок громадського транспорту. Ні зупинка біля Прикарпатського університету, ні зупинка біля церкви, не є доступними для людей з особливими потребами.
В аудиті взяли участь заступник міського голови Михайло Верес, представники департаменту житлово-комунального господарства, департаменту містобудування та архітектури, заступник головного лікаря Центральної міської клінічної лікарні (ЦМКЛ) Дмитро Клицюк, інженер-будівельник ЦМКЛ Микола Ковальчук, голови громадської організації «Біла тростина» Марія Гогільчин та громадської організації «Слід» Микола Макар, інваліди-візочники.
На переході з «університетського» боку вулиці на тротуарі немає з’їзду. Інваліди змушені просити про сторонню допомогу.
На зупинці біля пологового будинку є бордюри, які залишилися від дерева, котре там колись стояло. Надто далеко від краю вулиці стоїть дорожній знак.
Дуже важко інвалідам іти від вулиці Чорновола до двору поліклініки. Він є вузьким, тут постійно паркують автомобілі, покриття дороги бажає кращого.
На вході в поліклініку облаштували пандус, який є надто стрімким. Самостійно на нього виїхати практично неможливо.
Відкриті дві половини вхідних дверей роблять майданчик для заїзду в приміщення надто вузьким.
Головний лікар поліклініки Іван Романюк щиро дивувався з претензій інвалідів до пандуса. За його логікою, пандус, який не відповідає будівельним нормам, все одно краще, ніж нічого.
У самому приміщенні поліклініки теж нічого не змінилося після зимового аудиту. Адміністрація поліклініки не спромоглася навіть пофарбувати першу і останню сходинки в холі в яскравий колір, як того просили інваліди у грудні минулого року. Ці чотири сходинки взагалі є «шедевром» архітектури, кожна з них відрізняється як по висоті, так і по ширині. Пандус посеред сходів взагалі не витримує критики.
У кінці аудиту Михайло Верес пообіцяв, що міська архітектура опрацює зауваження інвалідів, підготує проектні пропозиції, їх ще раз спільно обговорять та будуть робити усі ці об’єкти доступнішими.