З цієї нагоди 28 листопада в актовій залі вишу відбулося урочисте засідання Вченої ради вишу, участь у якій взяли чимало поважних осіб.
Зокрема голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Василь Чуднов, генеральний консул Республіки Польща в Україні Ярослав Дрозд, керівництво обласної ради та Івано-Франківського міськвиконкому, ректори Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда та Варшавського університету – Мартін Палис, колишні ректори обох університетів, вчені, громадські діячі, викладачі та студенти.
Як зауважив завідувач кафедри професор Микола Лесюк, ідея відкрити у тоді ще Івано-Франківському педагогічному інституті напрям підготовки «Польська мова та література» виникла ще наприкінці 70-х років минулого століття. Втім, тоді її було відкинуто через побоювання, що такий крок івано-франківських науковців розцінять як акт підтримки польського опозиційного руху «Солідарність». По-справжньому зреалізувати ці плани вдалося лише зі створенням на базі Івано-Франківського педінституту Прикарпатського університету. В 1993 році її підтримав перший ректор Університету Віталій Кононенко. Тоді ж було оголошено перший набір абітурієнтів на нову для вишу спеціальність. Відтоді на кафедрі вже було здійснено 15 випусків. Свої дипломи філолога, викладача польської мови і літератури отримали вже 377 випускників. Наразі на кафедрі навчаються 156 студентів. 28 з них отримають свої дипломи наступного року. Слід зазначити, що саме з діяльністю кафедри полоністики пов’язано значний поступ Університету в напрямку розвитку тісних міждержавних відносин з Республікою Польща.
Дану обставину високо оцінив у своїй вітальній промові голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Василь Чуднов. «Польща завжди для нас була стратегічним партнером і дуже приємно, що багато починань Університету, окремі з яких є у Дорожній карті міждержавних відносин між Україною до Польщею, пов’язано саме з цією країною». Зі слів пана Чуднова, розвиток міждержавних відносин лежить сьогодні у площині виконання відповідних завдань і доручень Президента України.
Як зауважив у свою чергу генеральний консул Республіки Польща Ярослав Дрозд, той 20-річний ювілей, який відзначає сьогодні кафедра полоністики, є елементом дуже великого процесу. «Багато діалогів, багато елементів співпраці зреалізовано», - зазначив він, додавши, що чимало речей, спрямованих на зміцнення українсько-польської співпраці робиться тут, у Карпатському регіоні і на Прикарпатті зокрема.
Ключовою подією святкування стало вручення дипломів та мантій почесних докторів (doctor honoris causa) колишньому ректору Варшавського університету професору Катажині Хапласіньській-Мацуків та директору Центру східних студій варшавського університету Яну Маліцькому, які особисто зробили чимало для зміцнення взаємозв’язків між Прикарпатським національним університетом та вишами Республіки Польща, насамперед Варшавським університетом.