У вересні в Калуші запрацювало інноваційне українське виробництво з виготовлення товарів для домашніх улюбленців.
Для компанії з Харкова виробництво в місті Калуш – друге. Попри війну, виробництво у Харкові також працює. Але через активні бойові дії компанія вирішила будувати нову локацію на більш безпечних територіях. Так, 10 травня було укладено угоду про оренду виробничих приміщень у Калуші і 29 липня вже запущено в тестовому режимі цех виготовлення ласощів для гризунів і птахів, а у вересні розпочато роботу виробництва зернових кормів.
«Запуск сучасного виробництва в умовах війни – справа надзвичайно складна. Однак якщо люди дійсно люблять свою справу і знаються на ній – немає нічого неможливого. Менше ніж за 4 місяці роботи команда побудувала все практично «з нуля». Для виготовлення ласощів та кормів для домашніх улюбленців було придбано нове сучасне обладнання, зокрема в українських виробників. Цехи створювалися за принципом «ощадливого виробництва» (англ. Lean production), в основі якого лежить принцип постійного зменшення витрат, які вимагають ресурсів, але не мають цінності для кінцевого споживача. Адже сьогодні будь-яка дія має бути про ефективність.» – коментує Поліна Кошарна, співвласниця і голова наглядової ради групи компаній Suziria Company Group.
На виробництві в Калуші виробляють зокрема ТМ «Природа», яка існує на ринку України вже понад 25 років, і стала першою торговою маркою кормів для домашніх улюбленців, що отримала сертифікат якості міжнародного стандарту ISO 22000. Сьогодні виробництво в Калуші працює на закриття потреб внутрішнього ринку на корми для птахів та гризунів, але в найближчому часі планує розпочати процеси експорту товарів, адже наприкінці 2021 року продукція ТМ «Природа» активно експортувалася з харківського виробництва до 10 країн світу: Молдова, Грузія, Азербайджан, Польща, Іспанія, США, Йорданія, Німеччина, Чехія, Словаччина.
Станом на кінець вересня на підприємстві працювало 22 людини, де практично всі - місцеві жителі, які пройшли навчання у експертів з Харкова. Передбачається, що виробництво може надати 45 робочих місць і з часом ця кількість, як і саме виробництво, буде збільшуватися.
Група компаній брала участь у програмі релокації підприємств від уряду спільно з Міністерством економіки України, в рамках якої станом на липень 2022 року 692 підприємства було переміщено із зони активних бойових, зокрема в Калуський район, де на сьогодні виробляється понад 30% усієї промислової продукції в Івано-Франківській області.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!