Коцаба втік від суду у відрядження закордон


У середу, 18 вересня у Коломиї мало відбутись підготовче судове засідання у справі Руслана Коцаби.

Його обвинувачують у державній зраді, перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

Втім, на сторінці суду у мережі Facebook повідомили, що призначене засідання не відбудеться. Мовляв, обвинувачений попередньо повідомив електронною адресою, що з 14 до 19 вересня був запрошений на засідання ОБСЄ у Варшаві.

Водночас з 28 вересня до 7 жовтня Коцаба буде знаходитись на стажуванні в Школі політичних студій Ради Європи (Рига, Латвія), а з 8 до 21 жовтня — у США. Тож він просив врахувати це при призначенні дати наступного засідання.

Нагадаємо, скандального івано-франківського журналіста Руслана Коцабу затримала Служба безпеки України. Його обвинувачували за двома статтями Кримінального кодексу України: ст. 111 ч 1(державна зрада) та ст. 114 ч. 1 (перешкоджання діяльності ЗСУ). Як відомо, раніше він брав участь у телемості з ЛНР та "засвітився" у Москві на передачі каналу "Росія 1"

12 травня 2016 року Івано-Франківський міський суд виніс вирок у кримінальній справі Руслана Коцаби. Суд не побачив у діях Руслана Коцаби ознак державної зради, тому засудив за другою інкримінованою йому статтею - перешкоджання діяльності ЗСУ (ст. 114, ч. 1 ККУ). Термін - три роки та шість місяців. Та Апеляційний суд блогера виправдав.

Втім, у червні 2017 Вищий спеціалізований суд України скасував ухвалу апеляційної інстанції. На думку колегії, висновок апеляційного суду про "недоведеність винуватості Коцаби у вчиненні перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період є передчасним". Тож постановила призначити повний розгляд кримінального провадження в суді апеляційної інстанції. Однак, в апеляційному судді закінчились судді, відтак справу передали в іншу область. Проте апеляційний суд Київської області прийняв рішення повернути справу Руслана Коцаби до першої інстанції. Далі справа попала до богородчанського суду,  втім один із суддів подав на самовідвід.

До темиДолинський районний суд повернув прокурору обвинувальний акт відносно Руслана Коцаби