Зазвичай Франківщина асоціюється з горами. Втім, вихідні можна провести пізнаючи й інші маловідомі куточки нашого Прикарпаття.
ЗПІК ІФ пропонує цікаві пам’ятки архітектури, історії та мистецтва за маршрутом Кінашів – Жалибори – Поділля – Слобода колишнього Галицького району:
Пам’ятник св. Онуфрію (1-ша пол. 19 ст.) у с. Кінашів. Споруджений з ініціативи власника Кінашева, лексикографа, поета, публіциста О. Кунашовського.
Церква св. пророка Іллі (1880) у с. Жалибори. Зведена майстрами з Гуцульщини на місці попереднього храму.
Братська могила вояків німецької армії (1914–15) у с. Жалибори. На церковному подвір’ї, біля дзвіниці поховані вояки німецької армії, які загинули у 1914–15 рр. в боях із російськими військами в Жалиборах і навколишніх селах.
Млин (поч. 20 ст.) у с. Жалибори, неподалік від автобусної зупинки.
Скельний замок (кін. 16 ст.) у с. Поділля. Був зведений на скелях, утворених грядою монолітних мергелевих сланців. На його місці збереглися земляні укріплення і лабіринт печер.
Костьол Непорочного Зачаття Діви Марії (1899) у с. Поділля. Зведений коштом подружжя дідичів М. Кшечуновича і графині Г. Мицельської за проектом арх. А. Броневського. Біля костьолу розміщувався цвинтар для поховань римо-католиків, також тут хоронили солдатів австрійської армії, які загинули під час Першої світової війни.
Ґуральня (1908) у с. Поділля. Тепер майже зруйнована. Побудована дідичкою села Г. Мицельською.
Церква Успіння Пресвятої Богородиці (1899) у с. Поділля.
Церква св. Івана Богослова (1870) у с. Слобода. Побудована коштом дідича князя К. Яблоновського.
Костьол Христа Царя (1936) у с. Слобода. Зведений за сприяння дідича В. Воряковського.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!