Мансарди скандальної забудови по Вірменській, 1 в Івано-Франківську продають за 1 мільйон гривень
Недобудовану мансарду скандального будівництва по Вірменській,1 вже продають по частинах.
Як стало відомо кореспондентам Бліц-Інфо недобудовану мансарду площею у 120 м2 продають за 1200$ м2, коли ринкова ціна складає близько 700$ за м2.
Якщо провести нескладні математичні підрахунки, то загальна сума мансарди на Вірменській,1 складає більше 1-го мільйона гривень.
Нагадаємо, на початку червня міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус поцікавився проектом об’єкту, що знаходиться на вулиці Вірменській, 1.Особливо мера цікавило питання поверховості та графічної частини проекту.
Того ж дня працівники будівництва почали зрізати бетонні опори зайвого поверху.
«Відповідно до проектно-кошторисної документації та умов, які дав департамент містобудування та архітектури – це буде адміністративний будинок з закладами громадського харчування. Його поверховість складатиме три поверхи і мансарда». Про це кореспонденту «Бліц-Інфо» розповів Олег Баран, начальник відділу генерального плану міста Івано-Франківська.
Забудівельником по об’єкту на Вірменській 1 виступає ПП «Будівельна компанія Колбуд».
Робота по завершенню будівництва продовжується. Наразі будинок тільки росте. Працівники добудовують мансарду, яка, судячи з усього, буде похилою і досить високою.
Крім цього, на будинку уже вивісили оголошення про продаж 3 поверху та ще недобудованої мансарди.
Будинок на Вірменській, 1 повинен був стати копією своєї попередниці, адже тут планувалася «ревалоризація» (з французької означає підвищення якості містобудівного середовища реставрацією існуючих споруд і відбудовою зруйнованих у автентичному вигляді).
Як вдалося з’ясувати кореспонденту «Бліц-Інфо», будівництво по Вірменській,1 таки велося з порушенням закону. Забудівельника оштрафовано на 51 тисячу гривен, а заступник начальника Державного архітектурно-будівельного контролю Микола Дорошенко через «скандальну забудову» написав заяву про звільнення «за власним бажанням».
Згідно отриманих документів, після «шуму» довкола забудови на Вірменській,1, Держархбудконтроль 12 червня складає припис «про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил». У приписі йдеться, що «над монолітним перекриттям третього поверху вилито 12 колон, внутрішніх 6 з яких висотою 3 метри, що передбачено проектом з метою подальшого залиття над ними монолітного перекриття мансардного поверху, що є невід’ємною частиною конструкції даху мансарди, решта 6 фронтальних колон вилитих висотою 2 метри не відповідають проектні документації, якою висота декоративних фронтонів передбачена на рівні від 0,8 до 1,7 метрів».
Тобто, забудівельник ПП «Колбуд» таки хотів замість мансарди зробити повноцінний 4 поверх. Для цього він збільшив фронтові колони. На усунення виявлених порушень забудівельнику виділено 15 днів.
Уже 25 червня Держархбудконтроль пише постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності щодо приватного підприємства «Колбуд». Забудівельника оштрафували на 51 тисячі 615 гривень.
А керівника ПП «Колбуд» Ігоря Пукіша Держархбудконтроль оштрафував на 850 гривень.
Наразі, як відомо кореспонденту «Бліц-Інфо», ПП «Колбуд» досі не оплатив виписаний штраф.
Правда, є ще одна цікава деталь цієї «скандальної забудови». Нещодавно у розпорядження ЗМІ потрапив документ, який свідчив про те, що будівництво на Вірменській,1 ведеться – а значить і велося – з дотриманням усіх будівельних норм, датований 8 липня. Як виявилося, це другий акт перевірки. Якщо перший, датований 12 червня зафіксував порушення, то акт за 8 липня говорив про «законність». При цьому, ніхто про перший акт перевірки і постанову про штраф стосовно ПП «Колбуд» не говорив і не згадував. Чому?
Відповідь захована у родинних зв’язках чиновника Держархбудконтролю та причетного до будівництва підприємства.
Очолював інспекцію будови на Вірменській,1 заступник начальника Державного архітектурно-будівельного контролю Микола Дорошенко. А проектувало це будівництво бюро сина Дорошенка…
Зрозуміло, що другий акт перевірки був складений з метою «відбілити» репутацію сина. В результаті, після оприлюднення останнього «позитивного» акту перевірки за 8 липня, Микола Дорошенко після серйозної розмови з керівництвом Івано-Франківської ОДА написав заяву про звільнення за «власним бажанням».
«Бліц-Інфо» буде і надалі слідкувати за скандальним будівництвом на Вірменській, 1 в Івано-Франківську.