Мешканка Франківська знає, як не марнувати ані грошей, ані здоров'я
Ощадливість стала стилем життя. Українці опановують мистецтво економити, ні в чому собі не відмовляючи. Відвідують спеціальні курси, читають книги, складають списки і змінюють звички.
Навчитися жити і не бідувати, кажуть, може кожен, йдеться в сюжеті програми ТСН.
Ірина з Івано-Франківська – професійна заощадниця. Пройшла спеціальні курси – тепер не марнує ані грошей, ані здоров'я. У її оселі все продумане, енергоефективне та мінімально затратне.
Вікна зробили на всю висоту стіни, прибрали великі вазони і відмовились від густих тюлів. Тепер штучне світло вмикають пізніше за сусідів, та навіть на ньому заощаджують 25 гривень за місяць.
Заміна ванни на душову кабіну вдвічі скоротила споживання води. Ірина каже, що головне – знати норму і не перебільшувати.
Їжу, наприклад, готує щоденно й порційно, тож продукти не псуються. Страви легкі, з мінімумом термічних процесів – і здоровіше, і споживання електрики та газу менше. Продукти свіжі, переважно сезонні – закупи безпосередньо у фермерів заощаджують 20% сімейного бюджету.
Родина з чотирьох осіб повноцінно харчується на 50-70 гривень на день.
"Зараз у нас, за статистикою, викидається 40% їжі. 40% світового виробництва їжі викидається. Якщо це утилізувати правильно, ми могли б зараз нагодувати всіх дуже добре, ніякого голоду не було б, навіть трошки б залишалось", – говорить жінка.