Місто Коломия на Прикарпатті відсвяткувало 772 роки
Святкування у Коломиї розпочалися зі святкових Богослужінь у церквах та освячення першоплодів з нагоди релігійного свята Преображення Господнього.
Зазначимо, що цьогоріч свою першу річницю відсвяткував найбільший на Заході України катедральний собор Преображення Господнього Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ. Відтепер храм має нову адресу – площа Миколая, 1.
Того ж дня Коломия відзначила свою чергову річницю з дня першої літописної згадки про місто.
Урочистості розпочалися після обіду. Святкова хода від площі Скорботи до міської ратуші відбулася у супроводі духового оркестру, присутні поклали квіти до пам’ятників Борцям за Незалежну Україну.
На свято до Коломиї цьогоріч завітали делегації з Польщі, Румунії, Молдови, представники українсько- італійської асоціації «Розмай», а також гості з різних областей України.
На головній сцені біля міської ратуші святкування розпочалося звуками курантів та позивними «Понад Прутом моя Коломия». Після внесення Державного прапора України, прапора міста та району усіх коломийців та гостей нашого міста вітали представники влади та духівництва.
– На карті Прикарпаття Коломия відрізняється своєю інтелігентністю, культурою, людьми, своєю надзвичайно багатою історією, та найголовніше – Коломия відрізняється своїми людськими долями. Багато вихідців саме з цього міста є відомими історичними постатями України. Я щиро вірю, що дуже багато історичних постатей, легендарних особистостей, які зроблять значний вклад у розбудову Української держави, живуть і ще народяться в місті Коломиї. Дорогі коломияни, вас люблять у цілому світі, – зазначив заступник голови Івано-Франківської ОДА Роман Іваницький.
– Для мене дуже велика честь побувати цього дня у місті Коломиї, вітати коломиян вчергове зі святами і загалом з тим, що Коломия прожила ще один рік. Можливо, не так, як би хотілося, можливо, є труднощі і проблеми, але є добрий настрій, є щире прагнення і бажання жити і любити, берегти українське в Україні і українство в Україні. Це те, що стане натхненням для майбутнього щастя усієї Коломийщини, Прикарпаття і держави України, – зазначив заступник голови Івано- Франківської обласної ради Олександр Левицький.
До слова, напередодні свята виконком Коломийської міської ради прийняв рішення про занесення до Книги шани міста кращих людей та колективи, які своєю працею заслужили це право. Владиці Миколаю Сімкайлу посмертно присвоїли звання «Почесний громадянин міста».
Традиційно вшанували також найстаршу мешканку міста – Марію Деделюк, яка народилася 1914 року, та батьків наймолодшої громадянки міста, яка з’явилася на світ саме цього дня, – Юлію і Руслана Кавецьких.
Після урочистостей відбувся грандіозний святковий концерт за участі відомих артистів Прикарпаття та гостей з інших областей, а також танцювальних колективів Коломийщини.
Варто відзначити, що культурну програму готував відділ культури Коломийської міської ради під керівництвом Уляни Мандрусяк.
– До цього дня готувалися дуже серйозно і відповідально. Перед святкуванням проводили засідання оргкомітетів, на яких проробляли всі деталі. Вважаю, що святкування Дня міста Коломиї вдалося, було багато людей і погода не підвела. Слід відзначити, що вперше концерти проходили паралельно на двох сценах: у середмісті і в міському парку. Все відбулося згідно з планом, і головне, що люди задоволені, адже саме для них ми і старалися, – розповіла Уляна Мандрусяк.
2013 рік відзначився ще й тим, що вперше вдалося поєднати святкування Дня міста з відкритим обласним фестивалем «Медовий спас у Коломиї».
Цілющу продукцію бджільництва на Прикарпаття привезли пасічники з Хмельницької, Чернівецької областей. Гості свята мали можливість поласувати запашним медом, заготовленим у Коломийському, Тлумацькому, Тисмени-цькому, Калуському, Косівському, Долинському, На-двірнянському, Городен-ківському районах. Загалом у фестивалі взяли участь понад півсотні бджолярів.
Фестивальне дійство запам’ятається учасникам та гостям запальними співами і танцями, сольним концертом коломийського оркестру «Біг-бенд», виставкою декоративно-ужиткових виробів, розмаїттям продукції бджільництва.
– Загалом усе пройшло добре, завдання, які були поставлені оргкомітетом до всіх служб, виконано. Всі учасники святкування Дня міста продемонстрували надзвичайно високий рівень підготовки. Також слід відзначити спортивну подію – боксерський матч Україна-Німеччина, яку організував заслужений тренер України Іван Данилишин. На робочій нараді я подякував усім службам, які до цього дійства долучилися, адже вже два дні поспіль чую лише позитивні відгуки, – зазначив заступник міського голови Ігор Граділь.
Мистецьким дарунком для всіх того дня був і вечірній гала-концерт VI міжнародного фестивалю дитячого естрадного мистецтва «Зорепад». Опісля всіх концертних програм для молоді організували святкові дискотеки. А на завершення в парку ім. К. Трильовського влаштували вогняне шоу, а у середмісті – незабутній феєрверк, який остаточно засвідчив те, що місту понад Прутом виповнилося 772 роки.
Олександра Щербакова, Коломийські ВІСТИ