Команда молодіжної програми UPSHIFT з Івано-Франківська заснувала ініціативу «Зелений потік» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), щоб популяризувати свідоме й ощадливе споживання електроенергії серед молоді.
Адже це дуже важливо у час постійних ударів росії по енергетичній інфраструктурі України і, як наслідок, вимкнень електрики. Тож підлітки з Івано-Франківська Богдана, Олександра, Василь і Олександр вирішили допомогти своїй громаді економити електроенергію та розвивати альтернативні джерела енергії.
«Ми з хлопцями та дівчатами хотіли вирішити таку проблему, що насправді турбує всіх, — розповідає учасниця команди „Зелений потік“ Богдана Мельниченко. — Озирнулися навколо і подумали, що бентежить нас: на той момент це були відключення світла. Ми зрозуміли, що потрібно навчати людей використовувати енергію ощадливо та шукати варіанти, як добувати її без шкоди для екології».
Відтак активні учні вирішили створити свій проєкт у межах програми UPSHIFT, де отримали необхідні для цього ресурси.
Учасники команди навчаються у фізико-технічному ліцеї. За підтримки та менторства викладача Андрія Яворського за два тижні їм удалося сконструювати сонячну зарядну станцію. Спочатку вони демонстрували прилад на власних лекціях, що проводили для однолітків, а потім передали його в користування ліцею, щоб інші учні вчилися створювати схожі конструкції на прикладі сонячної панелі.
Також апшифтери провели екскурсії в науковому музеї в Івано-Франківську, де учасники могли побачити, як працюють закони фізики та перетворення енергії на практиці. На базі наукового містечка «Нова енергія» організували інтерактивні лекції з дослідами: створювали вітряки, гідростанції, енергетичні вежі з конструкторів тощо. До заходів команда залучила понад 150 учасників: учнів ліцею та інших шкіл Івано-Франківська. А на лекції запрошували експертів із наукового музею — фахівців з енергоефективності.
«Я дуже вдячна проєкту і моїм колегам за цей досвід. Поки ми навчали інших, я дізналася багато нового для себе та ще більше заглибилась у тему енергоефективності. Відчуваю, що це дуже зараз важливо для України, тому хочу брати участь і далі в схожих ініціативах!», — ділиться враженнями Богдана.
Водночас ЮНІСЕФ і Міндовкілля активізують спільну роботу в межах міжурядової Декларації про дітей, молодь та кліматичні дії підписанням відповідного Меморандуму про співпрацю. Згадана декларація є першим подібним зобов’язанням щодо прискорення інклюзивної, зорієнтованої на дітей і молодь кліматичної політики та дій на національному й міжнародному рівнях.
Більше про інноваційну програму для підлітків і молоді UPSHIFT — на сайті.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!