На Прикарпатті звільнили засуджених для мобілізації в ЗСУ


В Івано-Франківській області звільнили засуджених, які відбувають покарання у "Коломийській виправній колонії № 41", для мобілізації в Збройні сили України.

24 травня Коломийський міськрайонний суд задовольнив три клопотання від начальника Коломийської виправної колонії № 41 про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом. Усі судові засідання проходили в режимі відеоконференції. Про це йдеться в опублікованих ухвалах у справах 346/2783/24, 346/2721/24 та 346/2732/24.

Мова йде чоловіків з с.Сураж Шумського району Тернопільської області, м.Виноградів Закарпатської області та с.Доброгостів Дрогобицького району Львівської області.

Втім, для звільнених суд ухвалив й деякі обмеження. А саме заборонити перебування у будь-яких місцях поза межами місця дислокації військової частини, з якою ним укладено контракт для проходження військової служби, без дозволу командира цієї військової частини; заборонити перебування у будь-яких місцях поза межами місця перебування, визначеного безпосереднім командиром, без його дозволу

Також чоловіки мають невідкладно, але не пізніше 24 годин після ухвали суду, прибути у супроводі військовослужбовців Національної гвардії України для укладення контракту та проходження військової служби.

Ухвали може бути оскаржені до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області протягом 7 днів з дня їх проголошення.

Ухвали набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. А у разі подання апеляційної скарги ухвали, якщо їх не скасовано, набирають законної сили після ухвалення рішення апеляційним судом.

Нагадаємо, 17 травня президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє деяким категоріям ув’язнених мобілізуватися до лав Сил оборони. Умовно-достроково звільнитись від покарання зможуть лише ті, які були увʼязнені за нетяжкі злочини - не будуть мобілізовані засуджені за умисне вбивство, зґвалтування, сексуальне насильство та злочини проти основ національної безпеки. Також не дозволять замінити покарання на можливість воювати й корупціонерам.

Так нещодавно Міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що Україна вже звільнила 350 ув’язнених. Загалом суди розглядають ще 4 300 заявок від засуджених.

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!