На Прикарпатті комісія зі столиці вивчала "домбровську ситуацію"


Цими вихідними в Івано-Франківській області перебуває заступник Міністра екології та природних ресурсів України Олександр Сушко, який очолює створену за дорученням Віце-прем’єр-міністра Юрія Бойка комісію з вивчення ситуації, що склалася на північному борті Домбровського кар'єру Калуського промислового району.

У супроводі першого заступника голови облдержадміністрації Василя Плавюка представницька комісія побувала на Домбровському кар’єрі . Після - в облдержадміністрації заступник Міністра екології та природних ресурсів України Олександр Сушко провів спільну нараду представників центральних органів влади, членів комісії, та обласної комісії, яку очолює Василь Плавюк, з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, - повідомили "Бліц-Інфо" у прес-службі Івано-Франківської ОДА.

Перший заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Василь Головчак детально ознайомив учасників спільної наради, серед яких були науковці, представники обласної медицини, земельники, водники, із нинішньою загрозливою ситуацію на північному борті Домбровського кар’єру, де, як відомо, наприкінці червня стався прорив розсолів. Наявність надзвичайної ситуації державного значення, яка може перерости у катастрофічну, підтвердили заступник директора ДП «Науково-дослідний інститут галургії» Юрій Садовий, голова Калуської РДА Василь Петрів, перший заступник Калуського міського голови І.Матвійчук та інші виступаючі на нараді .

Як зазначив перший заступник голови ОДА Василь Плавюк, така загрозлива ситуація сталася у зв’язку із недофінансування заходів з виконання Указу Президента України від 2010 року, № 145, про оголошення Калуша і району зоною екологічного лиха.

За словами Василя Плавюка, голови комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації, яка з цього екстреного приводу засідала цими днями, своїми силами, екологічними коштами обласного бюджету область готова приступити до першочергових робіт з локалізації території витоків. Зокрема, буде виділено 100 тис. грн. для проведення ґрунтовного моніторингу, шляхом буріння цілого ряду свердловин, з тим, аби, як це пропонують науковці і практики, локалізувати прорив розсолів відповідними інженерно-будівельними технологіями.

На 2014 рік кошти на вирішення екологічних проблем Калуського промислового району закладені у загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013-2017 рр, яка затверджена у сумі 101 млн. грн. З них 51 млн. грн. передбачено зазначено програмою на 2013 рік.