На Прикарпатті легалізували понад 400 тисяч гривень заробітної плати


У департаменті соціальної політики облдержадміністрації провели засідання постійно діючої робочої групи з питань детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення.

На засіданні повідомлялося, що впродовж 1 кварталу 2014 року рейдові групи райдержадміністрацій і виконкомів міських рад міст обласного значення здійснили перевірки 620 суб’єктів господарювання, у яких виявлено 351 неоформленого найманого працівника. В ході перевірок оформлено та зареєстровано у центрах зайнятості 312 трудових договорів, легалізовано   402,8 тис. грн. заробітної плати.

Державні інспектори праці на усунення виявлених порушень видали 29 приписів, склали та передали до суду 27 протоколів про адмінправопорушення за ч.1 ст.41 КУпАП України,  3 протоколи про адміністративні правопорушення за ст.188-6 КУпАП із накладенням штрафу. Матеріали 2 перевірок направили в правоохоронні органи для притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності за ознаками ст.172 КК України.

Територіальні органи головного управління Міндоходів в області в І кварталі 2014 року провели аналіз оголошень в засобах масової інформації про 116 вакансій, розміщених 104 платниками податків області, у 21 з яких встановлено розбіжності між заробітною платою, вказаною в оголошеннях, і даними форми 1-ДФ. За результатами вжитих заходів 15 суб’єктів господарювання підвищили рівень виплати заробітної плати, а до бюджету додатково поступило 3,7 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 7,6 тис. грн. єдиного соціального внеску.

Спеціалісти центрів зайнятості впродовж січня-березня провели  14 семінарів з роботодавцями на тему: «Порядок реєстрації трудових договорів», 16 семінарів на тему: «Легалізація зайнятості та заробітної плати», 224 семінари щодо норм діючого законодавства в частині права громадян на працю та  обов’язковості оформлення  трудових відносин.

Органи Пенсійного фонду України в області провели 38 нарад, на яких заслухали керівників та власників підприємств, що виплачують заробітну плату на рівні або нижче мінімального розміру, 198 зустрічей з трудовими колективами, в засобах масової інформації розміщено 10 статей щодо впливу на розмір пенсії величини офіційно нарахованої заробітної плати, провели 43 виступи на місцевих радіо та телеканалах.

За підсумками засідання прийнято рішення щодо обміну в автоматичному режимі міжвідомчою інформацією з питань детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення та продовження інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо економічних і соціальних переваг отримання легальних доходів та сплати податку на доходи фізичних осіб і єдиного соціального внеску.