На Прикарпатті обговорили угоду щодо видобутку сланцевого газу компанією «Шеврон»
Вчора, 18 червня 2013 року в залі, засідань обласної ради відбулося обговорення питання видобутку сланцевого газу на території Івано-Франківської області.
Доповідачами від компанії «Шеврон» в Україні були: Габріель Грімальді – технічний директор компанії та Марі Джульєн - фахівець з екологічних питань компанії.
Долучилися до дискусії фахівці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, які зазначили, що володіють необхідним досвідом та технологічними розробками для контролю процесу видобутку сланцевого газу в Україні.
Зокрема, професор Кісіль Ігор Степанович зазначив, що з цієї проблематики в Україні створено центр, до якого входять сім інститутів та університетів Академії наук України з центром в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Він також наголосив на необхідності залучення українських науковців до процесу розвідки та видобутку сланцевого газу.
Голова обласної ради Василь Скрипничук заявив, що проект угоди обов’язково буде внесений на розгляд сесії обласної ради, але відповідно до законодавства України будь-яке питання, що буде розглядатися на сесії обласної ради, має бути подане за 20 днів до сесії. Проект угоди про розподіл вуглеводнів обласна рада отримала тільки 13 червня 2013 року.
В. Скрипничук закликав громадські організації розгорнути широку дискусію щодо видобутку сланцевого газу в цілому та проекту угоди про розподіл вуглеводнів зокрема.
Також він висловив низку зауважень до тексту угоди:
- в угоді немає згадки про Івано-Франківську обласну раду, як рівноправного партнера, в цілому так і про Івано-Франківську область зокрема;
- не сказано в тексті угоди про залучення фахівців з ІФНТУНГ;
- не зазначено про перспективи розвитку нашого краю та економічну підтримку територіальних громад області.
Івано-Франківська обласна рада зацікавлена не тільки в соціально-економічних питаннях цієї угоди, а й у фінансуванні розвитку альтернативних джерел енергії для зростання енергетичної незалежності України.
Найбільшого занепокоєння громад, за словами голови обласної ради, і це підтверджує звернення екологічних організацій Городенківщини, викликає відстороненість громад від процесу прийняття рішень з таких важливих питань та екологічні наслідки такого способу буріння.
Не чули на Прикарпатті і про широку діяльність ТОВ «Надра Олеська», яка укладає угоду на рівні з державою Україна. Голова ради запропонував у подальшому долучити до дискусії представників уряду, компанії «Надра Олеська», екологів, спеціалістів з ІФНТУНГ, депутатський корпус обласної ради для того, щоб можна було прийняти зважене рішення. Він закликав усіх не поспішати, адже вирішується питання не тільки енергетичної незалежності нашої держави, але також здоров’я і добробуту її громадян.
Усі бажаючі мали можливість задати запитання представникам компанії «Шеврон» в Україні. Депутатів, громадських активістів та екологів найбільше турбували питання екологічної безпеки процесу видобутку та фінансової вигоди громад Івано-Франківської області від підписання цієї угод