У Комітеті опору диктатурі Калуша затримали жителя міста, який порушив морально-етичні норми поведінки на Євромайдані. Як виявилося, будучи відправленим на Майдан охороняти громадський порядок, він скористався перебуванням у таборі із бажанням наживи.
У четвер, 19 грудня, до Калуша прибули чергові автобуси із євромайданівцями. Якраз на «Миколая» комітетників чекав неприємний сюрприз. Один із калуських майданівців виявився злодієм. Його «прибуток» прибув до міста, спакований у два мішки. Речі розпакували, пишуть Вікна.
У Комітеті опору диктатурі не публікують ім’я і прізвище цього чоловіка, щоб не наражати на ганьбу його близьких. Він неодружений. Допомогти у перевезенні «нажитого» попросив свою… маму.
Спочатку залучити до «операції» псевдо-майданівець намагався знайомого чоловіка, з яким разом перебував у київському таборі калушан. Чоловік чекав у штабі на автобус — не приховував, що жде передачі, а саме — на чоботи, які залишив у Києві. Псевдо-майданівець замість одних чобіт передав до Калуша аж п’ять пар майже нового взуття (одні жіночі), чотири зовсім нові теплі куртки, жіночі штани, кепку. Крім того, доклав до одягу кілька упаковок ліків, на яких вказано ціну. Всього фармацевтичних препаратів у передачі було не менше, ніж на 200 гривень. На додачу до цього, спритний охоронець поклав 7 новеньких «бейджиків».
— Навіщо чоловікові «бейджики»? — дивується член Комітету опору диктатурі Ігор Очкур. — Такі використовують в охороні. Для чого вони мирному жителю?
Відомо, що злодюжка досяг певного рівня у київському таборі — охороняє порядок наметового містечка, тривалий час несучи службу поряд із іншими майданівцями. Виявляється — збирав речі. Члени штабу підозрюють, що злодюжка або його родичі могли мати намір перепродати частину із речей. Тепер йому доведеться повернутися до Калуша. Замість подяки — стовп ганьби.
Про це повідомив Петро Цюпа, голова Комітету опору диктатурі. В телефонній розмові із комендантом табору калушан у Києві Іваном Стратієнком він розпорядився відправити цього чоловіка до Калуша без права більше виїжджати на Майдан.
— Якщо хтось їде на Майдан нажитися, то вони будуть висіти на стовпі ганьби, — переконує Ігор Очкур. — Сьогодні минає місяць, відколи не було підписано угоду про Асоціацію із ЄС. Відтоді у Калуші безперервно працює штаб і більше тисячі жителів міста офіційно поїхали на Євромайдан до Києва. Однак, багато осіб намагаються нажитися на ідеї боротьби. Такі спроби будуть виявлені.
Це перший такий випадок за місяць роботи штабу Комітету опору диктатурі.
Що робити із незаконно привласненим майном, вирішували на засіданні Комітету опору диктатурі у суботу. Речі повернуть до Києва наступним автобусом. Ними розпорядиться комендант калуського табору Іван Стратієнко.