В Івано-Франківську працівники Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС в області виявили та припинили діяльність незаконно організованого покер-клубу, який маскував свою діяльність під егідою гри в спортивний покер.
Окрім того працівники підрозділу Державної служби боротьби з економічною злочиннісю виявили та припинили функціонування ще одного підпільного грального закладу в обласному центрі.
Коли оперативники УБОЗ зайшли до залу покер-клубу, там якраз відбувалась гра на гроші, що жодним чином не пов’язана з будь-якими спортивними змаганнями та містить ознаки протиправних дій. Заклад функціонував на одній із вулиць обласного центру, у приміщенні було тридцять молодих осіб.
На сьогодні правоохоронці аналізують матеріали, зокрема встановлюється розмір ставок, виграшів і загальний оборот закладу. Однак вже зараз відомо, що йдеться про десятки тисяч гривень. Наразі міліціонери з'ясовують роль усіх учасників, які причетні до організації та зайняття гральним бізнесом, а це і круп'є, і адміністратори, і касири.
На підставі ухвали слідчого судді правоохоронці провели обшук, в результаті якого виявили та вилучили 6 столів для гри в покер, ігрові фішки, готівку та інші речові докази.
У цей час, коли в покер-клубі працювали працівники УБОЗ, оперативники підрозділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю Івано-Франківського міськвідділу міліції виявили та припинили функціонування ще одного підпільного грального закладу в обласному центрі.
Загалом вилучено 21 системний блок, які знаходились у додатковому замаскованому приміщенні, 21 монітор, журнали ведення записів «чорної» бухгалтерії та список відвідувачів, який перевищував 100 осіб.
За цими фактами розслідуються кримінальні провадження за ч.1 ст.203-2 (зайняття гральним бізнесом) Кримінального кодексу України. Окрім конфіскації майна, винуватцям також загрожують значні штрафні санкції.
Як зазначив перший заступник начальника УМВС полковник міліції Олександр Вакуленко, зусилля правоохоронців у цьому напрямку будуть продовжуватися, доки на Прикарпатті не викорінять всі факти надання послуг у сфері грального бізнесу. Варто зазначити, що з початку року слідчими ОВС за зайняття гральним бізнесом відкрито 34 кримінальні провадження, з яких у 6 уже завершені досудові розслідування та з обвинувальними актами скеровані до суду, досудовий розгляд по них триває. Також вилучено понад 140 одиниць грального обладнання.