На відновлення занедбаного дитсадка на Прикарпатті потрібно два мільйони гривень


У Підмихайлі – в одному з найбільших сіл Калуського району – актуальною є проблема відсутності дитсадка. На початку 90-х років у селі був закритий дитячий садок. Це була гарна будівля. Тут виховувалося 45 дітлахів, хоча вільного місця було ще стільки ж.

«Усього у дитсадку можна було виховувати 90 дітей, - каже Підмихайлівський сільський голова Ігор Кубрак. - На сьогодні потреба у дитсадку є у наших двох селах, які входять до складу Підмихайлівської сільської ради, - у Підмихайлі, де населення становить 2700 людей, і в Бережниці, де проживає понад 1000 людей. Уже є охочих бути в дитсадку близько 30 дітей з Підмихайля і 10 дітей з Бережниці», пишуть "Вікна".

Однак, якщо заглянути всередину в будівлю, то жодним чином не виглядає, що мешканці цього села думають про своїх нащадків. Вирвані вікна і двері, поламана підлога, вибита цегла зі стін. Місцеві жителі кажуть, що тут вночі «господарюють» - крадуть цеглу.

Щоравда, голова райдержадміністрації Василь Петрів впевнений:  якщо тільки місцеві жителі побачать, що тут розпочинають роботи з відновлення дитсадка, то крадіжка цегли з цієї будівлі припиниться.

Із метою реалізації соціальних ініціатив Президента України з розширення мережі дошкільних навчальних закладів голова Калуської райдержадміністрації Василь Петрів здійснив робочу поїздку в село Підмихайля, де оглянув з представниками кооперативу «Проектант» приміщення колишнього дитячого садка. Ця фірма планує зробити проектно-кошторисну документацію для реконструкції дитсадка, а якщо виграє тендер – буде проводити реконструкцію, повідомляє прес-служба Калуської РДА.

Оглянувши дане приміщення, Василь Петрів і представники фірми-проектувальника обговорили питання реконструкції дитсадка. Навіть попри те, що тут уже добряче погосподарювали лихі люди, все ж із будівлею можна зробити лад: є міцний фундамент, сухі стіни, немає ґрунтових вод. Потрібно провести опалення, поставити вікна й двері, замінити підлогу, перекрити дах, встановити свердловину для води. Так що питання – у фінансах.

Василь Петрів переконаний: якщо цього року буде зроблено проектно-кошторисну документацію, то наступного року треба приступати до реконструкції даного приміщення. Кошти плануватимуть у сільському і районному бюджеті та очікуватимуть підмоги і з державного. Загалом, як зазначає Василь Петрів, на реконструкцію дитсадка потрібно близько 2 млн. грн.