На які фестивалі можуть поїхати прикарпатці влітку


Джаз, кіно, рок… Які гарячі пропозиції очікуються на теплий сезон в Україні.

ALFA JAZZ FEST

Дата: 12-15 червня

Де: Львів. Основна сцена фестивалю в парку культури ім. Б. Хмельницького. І два допоміжних майданчики: площа Ринок і дворик палацу Потоцьких, на які вхід вільний.

На джазовий фестиваль очікуються музиканти з 12 країн світу. Головна зірка  – 66-річний гітарист Карлтон – чотири рази лауреат «Греммі», учасник культового американського гурту «Steely Dan». Крім запланованих концертів, зірки джазу дадуть джем-сесії та майстер-класи в нічних клубах.

Ціна: 250-800 грн

«КРАЇНА МРІЙ»

Дата: 5-6 липня

Де: Київ, парк «Феофанія»

Етно-фестиваль, який пройде вже в 11-й раз, переїхав. За словами його творця Олега Скрипки, вони розширюються. Тепер з’явиться наметове містечко і кількість сцен збільшиться до шести (додадуться кримсько-татарська та обрядова). Щоб глядачам було легше дістатися до парку, курсуватимуть 20 безкоштовних автобусів. Майстри народних промислів розкриють секрети гончарного мистецтва, плетіння та іншою новинкою стане запровадження механізму «Загальні гроші». Тепер охочі можуть не тільки придбати звичайні або VIP-квитки, але і стати співорганізаторами фесту. Внесок 150 грн дає право на два дні відвідувань фесту, а також отримати в подарунок альбом на CD «Крана Мрій». Вище суми 1000 грн – можна сфотографуватися з Олегом Скрипкою та побувати на закритій презентації фестивалю. Накинувши ще тисячу, станете володарем автографа лідера «ВВ» і сувенірної продукції. Найбільший внесок, який пропонується зробити, – 100 тис. грн. За ці гроші ви отримуєте статус співорганізатора і ваше ім’я буде включено в рекламну кампанію «КМ», а також буде оголошена подяка з головної сцени фесту.

Ціна: 80-300 грн.

ODESSA INTERNATIONAL FILM FESTIVAL

Дата: 11-19 липня

Де: Одеса

Родзинка фесту, якому виповнюється 5 років, – показ рідкісних ретрофільмів. На Потьомкінських сходах продемонструють «Шантаж» Хічкока 1929 року.  В програмі також «Забуті шедеври» – фільми Київської та Одеської кіностудій: «Два дні» (1927), «Суворий юнак» (1935), «Нудьги заради» (1968).

Кіношники змагатимуться за Гран-прі (статуетку «Золотий Дюк» і €12 тис), а також інші номінації: «Кращий фільм» (€8 тис.), «Краща акторська робота» (€5 тис.). Одним із членів журі став Сергій Лозниця, який не так давно презентував свою документалку «Майдан» у Каннах, а тепер покаже її в Одесі.

Ціни: на фільм – 50 грн, абонемент – 495грн.

ZAXID FEST

Дата: 8-10 серпня

Де: село Родатичі, Львівська область

Рок-фестиваль проводиться з 2009 року і, крім розважальної частини, ставить перед собою мету популяризації української культури. Організатори сподіваються, що через скасування дніпропетровського конкурента The Best City.UA у них збереться багато шанувальників року. Родзинка фесту в тому, що «Гадюкіни» вперше виступлять без лідера Сергія Кузьмінського та представлять новий альбом ” Made in Ukraine”, в який увійдуть 16 треків.

Ціна: 400-550 грн (на день)