3 та 4 квітня в Івано-Франківську відбувалась майстерня LED BOOST: можливості економічного розвитку.
Представники об'єднаних громад вчилися інструментам та можливостям розвитку локального бізнесу. Також учасники аналізували моделі управляння, зважаючи на особливості й переваги своєї громади. Захід провели для громад третьої когорти, які наприкінці 2018 долучилися до програми DOBRE.
"Разом із громадами ми спершу розробили стратегію розвитку, що будувалась на їхніх запитах та першочергових потребах.
Тепер ми намагаємось дати їм знання та інструменти, аби вони були найбільш успішнішим в місцевому управлінні.
А також надамо їм фінансову підтримку для впровадження їхніх бізнес-ідей", - розповів Беррі Рід, керівник програми DOBRE.
Реальні проекти, які учасники напрацювали з експертами під час заходу, до кінця року повинні запрацювати в громадах. Програма DOBRE допомагатиме спеціалістами та частково профінансує запуск бізнесів. Основна мета - створити робочі місця та навчити громаду заробляти.
"Географічне положення громади надихає на створення туристичної агенції. Громада розташована перед самими Карпатами і має багато унікальних місцин. Ми б хотіли, аби про них дізналося якомога більше мандрівників, а ми надамо їм гостинний сервіс та смачну кухню", - розповів учасник із Дзвиняча Констянтин Лецин.
Тлумацька громада запланувала туристично-мистецький хаб, у Ланчині облаштують локаціїї на березі Прута, а в П‘ядицькій створять громадський простір із місцями для торгівлі.
"Я радий, що один з напрямків програми DOBRE - це розвиток локальних економічних проектів, адже це те, чого зараз часто бракує в громадах і від чого залежить їхня спроможність, їхня успішність в майбутньому. Завдяки співфінансуванню USAID у громадах вдасться запустити бізнеси, які даватимуть робочі місця мешканцям і приріст бюджету", - зазначив Марат Кюрчевський, менеджер проектів USAID.
Після заходу фахівці з місцевого економічного розвитку відвідають громади та спільно з мешканцями доопрацюють їхні бізнес-ідеї.
В Івано-Франківській області програма впроваджується в десяти ОТГ – Печеніжинській, Білоберізькій, Старобогородчанській, Верхнянській, Більшівцівській, Нижньовербізькій, Тлумацькій, П’ядицькій, Ланчинській та Дзвиняцькій. Для інших громад подібні заходи відбувалися раніше, там вже реалізовують проекти економічного розвитку.