Обсяги експорту підприємств Калуша зменшилися майже у 10 разів
Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності Калуша за січень–квітень 2013 року склали 27,7 млн доларів США, імпорту — 32,9 млн доларів США.
Порівняно з січнем–квітнем 2012 року обсяги експорту склали 13%, імпорту — 14,8%, повідомили ”Вікнам” у Головному управлінні статистики в Івано-Франківській області.
Попри це, питома вага обсягів експорту товарів суб’єктами господарювання Калуша у загальнообласних склала 19,2%, імпорту — 20,9%.
Партнерами у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 45-ти країн світу.
Близько 85% обсягів експорту товарів припадало на Російську Федерацію, Швецію, Казахстан, Молдову та Білорусь. Підприємства міста експортували папір та картон, пластмаси, полімерні матеріали, деревину і вироби з деревини, продукцію хімічної і пов’язаних з нею галузей промисловості, килими.
Майже 80% обсягів імпорту склали надходження з Російської Федерації, Німеччини, Польщі, Саудівської Аравії, Угорщини та Сербії. У структурі імпорту найбільша питома вага припадала на пластмаси, полімерні матеріали, продукцію хімічної і пов’язаних з нею галузей промисловості, папір та картон, керамічні вироби та механічні машини.
Обсяги ж експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності Калуського району за січень–квітень 2013 року склали 0,9 млн доларів США, імпорту — 2,9 млн доларів США. Проти рівня відповідного періоду 2012 року обсяги експорту збільшилися в 1,8 раза, імпорту — майже на третину.
Питома вага обсягів експорту товарів суб’єктами господарювання Калуського району у загальнообласних склала 0,6%, імпорту — 1,8%.
Партнерами у зовнішній торгівлі району товарами були нерезиденти з 20-ти країн світу. Майже половина обсягів експорту товарів була направлено до Італії, понад 40% — до Польщі, Словаччини, Німеччини, Угорщини, Франції та Білорусі. Підприємства району експортували шкури, деревину і вироби з деревини, вироби з чорних металів, механічні машини.
В обсягах імпорту понад 85% склали надходження з Данії, Польщі, Іспанії та Франції. У структурі імпорту найбільша питома вага припадала на механічні та електричні машини, вироби з чорних металів і пластмаси, полімерні матеріали.