Олег Тягнибок: "Парламент буде розблоковано тоді, коли більшість буде готова працювати, дотримуючись закону"


Парламентська опозиція готова розблокувати трибуну в разі, якщо її вимоги буде виконано та відновлено законність у діяльності найвищого законодавчого органу країни.

Разом з тим опозиція готова брати участь у роботі позачергового засідання Ради. Про це 7 червня 2013 року заявив керівник фракції Всеукраїнського об‘єднання "Свобода" у Верховній Раді Олег Тягнибок під час спільного брифінгу лідерів опозиційних сил.

Опозиціонери наголосили, що їхня позиція залишається незмінною: призначення виборів у п'яти проблемних округах, проведення виборів у Києві 27 жовтня; денонсація угод між СССР та Республікою Кіпр. Також опозиційні фракції вимагають переголосувати постанови, які напередодні було ухвалено з численними порушеннями. Лідер "Свободи" заявив, що мотивом для розблокування парламентської трибуни може також стати голосування за закон про прокуратуру, який є важливим для України в контексті євроінтеграції.

"Режим Януковича планомірно запроваджує диктатуру, руйнує підвалини демократії та парламентаризму в Україні. Більше того, протягом останніх півроку Партія регіонів і комуністи свідомо завищують планку своїх вимог, а потім демонструють, що нібито йдуть на якісь поступки. Опозиція не збирається спостерігати за цим свавіллям і рішуче діятиме", – зазначив Олег Тягнибок, говорячи про мотиви блокування парламентської трибуни. Він також наголосив, що депутати від опозиції готові взяти участь у позачерговому пленарному засіданні, про яке говорить Партія регіонів: "Вони думають, що депутати від опозиції не приїдуть чи будуть ховатися по норах... Нічого подібного – ми знайдемо цю банду будь-де!".

Лідер "Свободи" закликав українців разом із парламентською опозицією ставати на боротьбу проти свавілля режиму Януковича та брати участь в акціях "Вставай, Україно!". Так, 9 червня наступна акція відбудеться у Хмельницькому, а 13 червня – у Миколаєві.

"Брати і сестри українці! Дивіться, що та банда творить в українському парламенті, дивіться, що вони витворяють у кожного з вас у хаті, в кожного на роботі, у що вони перетворюють українську державу – грабують, продають, оббріхують. Тільки з вашою допомогою ми можемо змінити ситуацію в Україні. Готуйтеся до реальної, конкретної боротьби проти "бандюків", які знищують українську державу і хочуть забрати наше майбутнє. Тільки разом ми зможемо все це перебороти. Люди мають відчувати, що свої права потрібно захищати, в тому числі і на вулиці. Звернення до громади захищати свої національні, соціальні права – це важливий крок української опозиції, і для нас важливо, щоби була відповідальність з нашого боку й сприйняття та розуміння з боку українського суспільства. Я більш ніж упевнений, що час "Ікс", якого так боїться ця бандитська влада, поступово настає, і його наближують саме дії чинного режиму", – наголосив Олег Тягнибок.