Олександр Сич: поведінка Трампа сьогодні повинна спамʼятати Європу


Голова Івано-Франківської обласної ради, професор, доктор політичних наук Олександр Сич у етері ОТБ Галичина поділився міркуваннями щодо скандальних заяв Трампа, майбутнього Європи, світового порядку та місця України у світі.

Перш за все Олександр Сич пояснив, що означають скандальні заяви президента США Дональда Трампа, та як вони можуть вплинути на Україну.

"Трамп насправді не розуміється, що відбувається в Україні. Не розуміється в причинах і перебігу війни. Під час виборів він у запалі передвиборчої риторики оголошував, що закінчить війну за день. Але насправді, по-сьогодні він не має чіткого плану завершення війни. Щодня у нього та його команди міняється риторика: сьогодні ловимо нотки прихильності до України, завтра  абсолютно ворожі до України. Це означає, що не розуміючись у ситуації, він з бравадою кидається наліво і направо з гучними гаслами і радикально "махає шаблею". Трамп - це болісний період, який нам треба перетерпіти. Він може тривати з пів року, доки його остепенять глибинні структури США. Він не є імператор, а американська держава має глибинні концептуальні засади свого існування. Ті глибинні структури, які досі вели зважену геополітику, напевне і на нього будуть здійснювати прямий і непрямий тиск, та будуть його спамʼятовувати. Єдине, що під час цього «махання шаблею» ми та інші держави можемо постраждати",- переконаний Сич.   

Що стосується Європи, то на думку Олександра Сича, така поведінка Трампа сьогодні повинна спамʼятати Європу.

"Трамп правий, що Європа усі післявоєнні роки паразитувала на американській допомозі. Хоча Америка сама винна, бо захотіла бути світовим жандармом. Європейські уряди почували себе безпечно і зрозуміло, що вони замість викидати величезні гроші на свою обороноздатність і військо, вкладали їх в економіку, соцполітику та інші сфери. Але тепер Європа стоїть перед страшним вибором: або вона почне дбати про свою безпеку, або ж її роздеруть на шматки і зруйнують московщина та арабсько-мусульманський світ. Тому я думаю, що сьогодні Європа повинна спамʼятатися",- вважає голова облради. 

Найцікавішим, за словами Олександра Сича, є те, що своїми заявами щодо України Трамп оголив справжню сутність геополітики, яка полягає у тому, що сильні правлять балом у світі, а слабких задурюють красивими гаслами про свободу, демократію і вселенську справедливість.

"Досвідчений політик ніколи так не говорив відверто як Трамп: мені треба Гренландію, треба забрати Канаду, бо цього потребують американські інтереси, Панамський канал теж потребують американські інтереси, а Україну обдеремо до нитки, заберемо 90% її рідкісноземельних матеріалів. Він оголено, як бізнесмен сказав, що насправді в світі твориться. Останні кілька сотень років у світі було так, що після світового катаклізму (війни) переможці збиралися і на спільній конференції та встановлювали правила гри. Якщо хтось зі слабких випадав з цих правил гри, або ці правила порушував, вони його карали, але ніхто не карав їх. Після Другої світової такими переможцями були Америка, Британія (на правах молодшого партнера) та СРСР, і ще підтягнули задля годиться Францію (як традиційну європейську державу) і Китай (бо він великий). От вони виробили правила гри. Потім прийняли Гельсінські угоди, які зафіксували всі загарбання совєцького союзу, бо йшлося про непорушність кордонів. Але за цей час була війна у Вʼєтнамі, Афганістані, Іраку... Туди вторгалися СРСР і США, хто їх міг на місце поставити? Це ілюстрація того, що сильні встановлюють правила для всіх інших, але не для себе",- пояснив Сич.

На переконання Олександра Сича, для України сьогодні є тільки один вихід: не сподіватися на ласку когось, а намагатися стати сильною.

"Хочу, щоб оця оголена сутність слів Трампа протверезила українців, щоб вони позбулися того блуду сентиментальності, що нам повинні співчувати, помагати, що у світі є якась справедливість... Ні! Треба просто бути сильним. Будеш сильним – не будеш зазнавати агресії, будеш слабким – рано чи пізно буде те, що було у 2014 і 2022 році. На жаль, 2014 рік не навчив нашу владу, що треба посилено готуватися до обороноздатності: розбудовувати ЗСУ, технології, випускати ракети, артилерію, боєприпаси і т.д. А під час повномасшабного вторгненнми ми заглядали у руки доброго дядечки у Європі чи США, хто нам більше дасть і випрошували допомогу. Тільки у потужних збройних силах наш порятунок, інакше може бути біда",- підсумував політик. 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!