Громадянська мережа ОПОРА презентувала аналіз обіцянок депутатів обраних в одномандатних округах Івано-Франківської області та роботу за перші півроку роботи Верховної Ради VII скликання.
Зустріч з місцевими журналістами мала відбутись за участі Прикарпатських депутатів та політологів, проте ніхто так і не з’явився, повідомляє кореспондент Бліц-Інфо.
Загалом, з восьми найбільш впливових нардепів Прикарпаття за півроку роботи у парламенті активно долучались до законотворчої діяльності.
За даними, Громадянської мережі ОПОРА, як наголошує її координатор у Івано-Франківській області, Іван Маруняк - Олександр Сич самостійно та спільно ініціював 13-законопроектів нормативно-правових актів. Проте, жоден не набув чинності, оскільки навіть не виносився на голосування у ВР або був відхилений. Зокрема, це питання сфери освіти, законопроект 2400а,що передбачає внесення до змін державного бюджету України на 2013 рік та виділення з нього субвенції на соціально-економічний розвиток м. Івано-Франківська у розмірі понад 32 мільйонів гривень. Крім того, частково, щодо заборони штучного переривання вагітності.
Володимир Купчак виступив співініціатором 4 законопроектів. Самостійно ініційований депутатом проект закону, щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України, а саме – недопущення здійснення правоохоронними органами політичних репресій. Цей законопроект не набув чинності, адже навіть не виносився на голосування у Верховній Раді.
За оцінкою експертів, що аналізували діяльність прикарпатських депутатів, Ольга Сікора була спів ініціатором 4 законопроектів, що стосуються профілю запобігання та наслідків природних та техногенних катастроф, відновлення екологічної рівноваги постраждалих територій. Також депутат Сікора пропонує виключити з чинної редакції «Регламенту ВРУ» 3 цифри та «30 хвилин», знявши таким чином часові обмеження для головуючого засідання на оголошення депутатських звернень. Крім того, проект Закону «Про внесення змін до ЗУ «Про статус гірських населених пунктів в Україні», збільшити державні гарантії в соціально-економічному розвитку, цей проект розроблений спільно з Дмитром Шлемком та Василем Гладієм.
Анатолій Дирів, що є головою з питань організації роботи ВР України співініціатор 4-х проектів. Зокрема, що стосується гуманітарної сфери та системи охорони здоров’я. Зокрема усунення обмежень для дітей, які не отримали профілактичних щеплень, щодо перебування у навчальних та інших дитячих закладах, а працівникам системи охорони здоров’я передбачають додаткові фінансові гарантії.
Юрій Дерев’янко за півроку діяльності парламенту найбільше причетний до розробки 18-ти законотворчих ініціатив. 11 з них – законопроекти за власною ініціативо.
Всі вони стосуються, запобігання і протидії корупції, звітів нардепів перед виборцями та спрямування коштів на спеціалізовану лікарню «ОХМАТДИТ» та підвищеного акцзного податку на пиво.
Олександр Доній 12 ініціативних проектів. Зокрема, щодо розвитку а використання мов з питань духовності та культури, гарантування та практичне забезпечення статусу української мови як державної. Можливість використання мов нацменшин за умови якщо чисельність носіїв регіональної мови становить більше 10% чисельності населення регіону.
Василь Глвдій своїх ініціатив не висунув проте причетний до 21 розробки законодавчих ініціатив, що стосуються перейменування і зміни статусу населення пунктів, відзначення пам’ятних дат та подій, збільшення державних гарантій в соціально-економічному розвитку.