Перший заступник голови ІФ облради Олександр Левицький: У депутатів є багато звернень громад щодо екологічності видобування сланцевого газу
20 вересня 2013 року відбудеться 24 позачергова сесія Івано-Франківської обласної ради. У порядку денному основним питанням буде прийняття або відхилення нової редакції Угоди про видобуток сланцевого газу на Прикарпатті.
На минулій сесії депутат Івано-Франківської обласної ради, керівник фракції "Батьківщина" в Івано-Франківській обласні раді Юрій Романюк, який опрацьовував дане питання, під час доповіді розкритикував Угоду про розподіл вуглеводнів і заявив що фракція «Батьківщина» в обласній раді не дасть жодного голосу за дану угоду.
Про причини відхилення депутатами попередньої угоди та можливий розвиток подій кореспондент «Бліц-Інфо» поцікавився у першого заступника голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Левицького.
«Фракція «Батьківщина» в обласній раді не погодила Угоду про видобуток сланцевого газу на Прикарпатті з багатьох причин. Я не знаю, що лягло в основу в мотивації кожного депутата. Але, в загальному, обласна рада може погоджувати або не погоджувати Угоду, питання видобутку чи не видобутку будь-яких корисних копалин належить у компетенцію центральної влади, а не органів самоврядування, - відзначає Олександр Левицький, - У нас (у фракції «Батьківщина» – авт.) є багато звернень громад, щодо занепокоєння екологічною безпекою такого видобування і, я вважаю, що для багатьох депутатів це і було основним. Адже про це нам говорили авторитетні і незалежні організації. Щодо Угоди, то прийняття буде залежати в основному від вигоди для громади, адже 10% від прибутку, які мали б отримувати громади на свої потреби згідно ст. 11 ЗУ «Про розподіл продукції» суперечить Податковому кодексу і таких нюансів є достатньо. Тому будемо дивитися також на напрацювання спеціально створеної комісії з розгляду Угоди з «Шеврон», а також на все вище сказане».
Нагадаємо, як повідомляло «Бліц-Інфо» в серпні на 23 сесії обласна рада відмовилася від Угоди про видобуток сланцевого газу, а вже на початку вересня до Івано-Франківської ОДА надійшов новий проект Угоди, який депутати планують розглянути на 24 позачерговій сесії 20 вересня.
Цікавим залишається факт, що лідер ПП «Батьківщина» Юлія Тимошенко у своєму інтерв’ю для «Української правди» відзначила, що «скорочення більше ніж удвічі обсягу споживання російського газу за останні три роки, збільшення вдвічі вартості транзиту, організація реверсних поставок природного газу з країн ЄС, початок видобутку сланцевого газу, проектування LNG-терміналу та інші корисні речі — все це позитивні наслідки роботи газових угод, підписаних в 2009-му році».