Пікет відміняється. Франківський ресторан обіцяє виключити з меню фуагру


Перший ресторан у Західній Україні відмовився від французького делікатесу після перемовин з активістами організації "Відкриті клітки".

ерез два тижні інтенсивної комунікації івано-франківський заклад «Profiterole» вирішив підтримати кампанію зоозахисників “Стоп фуа-гра” та відмовитись від продажів французького делікатесу. З 7 січня заклад не пропонує своїм клієнтам цього продукту в меню", - передає прессслужба зоозахисної організації.

На Заході фуа-гра вже давно вважається показовим прикладом жорстокого поводження з тваринами. В Україні же єдина ферма, що вирощувала птахів для фуа-гра закрилася у вересні через “негуманність” процесу виробництва, але паштет з гусячої печінки все ще можна придбати в магазинах та ресторанах. 

Зоозахисна організація «Відкриті клітки» розпочала роботу з ресторанами та ритейлерами з підписання зобов'язання відмовитись від продукту насильства.  В результаті кампанії в Україні вже 5 закладів відмовились від продажів цього продукту. Наразі тривають інформаційні кампанії з приводу використання французького делікатесу львівським закладом Red Pepper та київським Coin (власник Микола Тищенко). 

Кампанія “Стоп фуа-гра” триває також в інших країнах: Англії (10 заяв від ресторанів, зокрема Мішленівських) та Данії (150 ресторанів та ритейлерів відмовилися від продажів фуа-гра). 

Як відомо, раніше зоозахисники обіцяли влаштувати пікет під франківським рестораном.